Góly TELH: Kružítko Zadražil, odvážlivec Řepík nebo slalom Hyky

Matěj Zadražil | Foto: Jan Čech, denik.cz

30. října 2015, 21:59

Ladislav Vácha

To byla paráda, patnácté kolo Tipsport extraligy znovu ověnčily krásné góly! K vidění byly hezké individuální akce, kam patří bleskové obkroužení soupeřovy brány v podání Matěje Zadražila, rychlý únik Tomáše Hyky, nebojácný průchod litvínovskou defenzivou Michala Řepíka a krásná trefa Nicholase Johnsona. Nenechte si ujít ani svižnou kombinaci karlovarské Energie, která jedinou nahrávkou paralyzovala třineckou obranu a Rostislav Marosz snadno skóroval.

Marosz zužitkoval parádní pas (TRI – KVA 2:3)

Karlovy Vary se nenechaly otrávit dlouhou cestou přes celou republiku a už v 8. minutě se na půdě Třince ujaly překvapivého vedení. A to po nádherné akci, když jedinou přihrávkou vyšachovaly celou soupeřovu defenzivu! Pořádný kus skvělé práce odvedl Tomáš Rachůnek, jenž se prohnal do pravého kruhu a navázal na sebe pozornost protihráčů. Dokonale tím uvolnil prostor před bránou, kam adresoval výbornou přihrávku na osamoceného Rostislava Marosze. Šikovný útočník Energie už měl gól jako na zlatém podnosu a neměl žádný problém s tím, aby zametl kotouč do odkryté brány.

Zadražil bleskově obkroužil bránu (TRI – KVA 2:3)

Západočechy v dalekém Slezsku nerozhodilo ani vyrovnání Ocelářů a ve 36. minutě se díky využité přesilovce dostali do dvougólového trháku. Tomáš Harkabus vypálil z okraje levého kruhu a i když netrefil bránu, kotouč se od zadního hrazení odrazil k Matěji Zadražilovi. Karlovarský mladík to udělal parádně, když vůbec na nic nečekal, bleskově obkroužil bránu a zasunul hrací předmět k přední tyčce, kam se nestihl brankář Hamerlík včas přesunout. Skvělá individuální akce!

Řepík vystřihl odvážný průnik (LIT – LIB 2:5)

Aktuální lídr tabulky z Liberce naprosto ovládl první půlku zápasu v Litvínově a ve 29. minutě vedl už 4:0. Obrovské herní sebevědomí dokonale demonstrovala právě čtvrtá přesná trefa, o kterou se postaral obávaný střelec Michal Řepík. Šestadvacetiletý člen elitního tygřího komanda přebral nahrávku od Michala Birnera a po levém křídle si najel do útočného pásma. V levém kruhu se rozjel k velkému oblouku a svůj odvážný průnik mezi přesilou protihráčů korunoval nádhernou ranou pod víko z mezikruží. Výstavní "věšák"!  

Hyka uchvátil dechberoucím sólem (MBL – CHM 2:1)

Tomu se říká návrat do sestavy jako z učebnice! Dvaadvacetiletý talent Tomáš Hyka otevřel proti nepříjemnému Chomutovu gólový účet utkání, když se blýskl prvotřídním sólem! Na pravé straně přebral přiklepnutí Ctirada Ovčačíka a nastartoval svůj tryskový pohon. Přes defenzivu Pirátů se protáhl až před brankoviště a gólmana Strmeně vykoupal nechytatelným blafákem do bekhendu. 

Johnson dokonale zavěsil pod víko (PLZ – PCE 4:2)

Plzeň doma nepřipustila vůbec žádné překvapení a i přes drobné problémy si došla proti Pardubicím pro plný bodový zisk. A poslední branka Škody stála opravdu za to! Nicholas Johnson až z červené čáry dosprintoval na okraj kruhů, kde se hezkou kličkou vyhnul Martinu Štajnochovi. Uvolněný prostor využil dokonale, když razantním příklepem napasoval puk přesně pod horní Maxwellovu tyčku.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz