Góly TELH: Kukumbergův volej, chyba Machovského či růžek Grígera

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

18. března 2017, 12:40

Ladislav Vácha

Velké emoce, nesmlouvavé bitky i výstavní branky. To vše nabízí v současné době Tipsport extraliga! Nenechte si ujít famózní ránu z voleje v podání Romana Kukumberga, excelentní ťukesy Sparty a Zlína, které dotáhli do gólového konce Petr Vrána a Tomáš Žižka, trefu z nulového úhlu Jakuba Valského, jenž překvapil gólmana Machovského, a vynikající bombu Dávida Grígera do šibenice.

NHL 20

Valský zaskočil Machovského (LIB – PLZ 4:2)

Plzeň překvapivě vedla na ledě vítěze základní části z Liberce, ale o svůj náskok bleskově a hodně lacino přišla. Jakub Valský obkroužil soupeřovu bránu a když se k němu kotouč odrazil zpět, rozjel se ke druhému kolečku. Z nulového úhlu ale nečekaně vystřelil a jeho projektil trestuhodně propadl gólmanu Machovskému podél bližší tyčky až za záda. To bylo velké zaváhání, které si maskovaná opora Škody za rámeček rozhodně nedá!  

Kukumberg vyslal pěkný volej (LIT – MHK 1:4)

Hradec Králové urval hodně důležitou výhru na litvínovském ledě a ujal se v sérii vedení 2:1. A jeho první gól byl vskutku parádní! Andris Džerinš dokázal v tísni nahrát bekhendem z rohu pásma Michalu Dragounovi, jehož pas z úrovně brankové čáry zamířil do prostoru levého kruhu. Tam už číhal připravený Roman Kukumberg, jenž vypálil z první a jeho ukázkový volej zapadl přesně pod horní tyčku. S tím nemohl gólman Janus vůbec nic dělat! 

Vrána podtrhl krásný ťukes (KOM – SPA 4:3p)

Sparta znovu rozehrála bitvu s Kometou velmi dobře a v DRFG Areně si v 11. minutě opět vybudovala dvoubrankový náskok. Lukáš Pech při přesilovce nahrál z rohu pásma do levého kruhu Jaroslavu Hlinkovi, který si puk rychle zpracoval a lahůdkovou nahrávkou našel hůl osamoceného Petra Vrány. Před zkušeným útočníkem zívala odkrytá brána, do níž projektil z první neomylně zapadl. Nádherná kombinace!

Gríger přibil puk do vinglu (KVA – PCE 7:2)

Prvotřídní branky i nadále padají také v bojích o umístění, což názorně dokládá poslední přesný zásah Karlových Varů v domácím utkání proti Pardubicím. Energie měla k dispozici dvojnásobnou přesilovku, když si Dávid Gríger narazil kotouč s Martinem Rýglem a úchvatnou zápěstní ranou z mírného úhlu na levé straně přišpendlil kus černé gumy do vzdálenější šibenice. Tohle se snad ani nedalo trefit lépe!

Žižka korunoval hezku akci (OLO – ZLN 4:2)

Zlín sice prohrával v Olomouci od 3. minuty těsně 0:1, když se trefil Marek Laš, ale v čase 23:00 slavil vyrovnání. Petr Holík vybojoval puk pro Lubomíra Kovaříka, jenž měl na sobě přilepeného protihráče, ale i přesto dokázal svému parťákovi bekhendem přistrčit hrací předmět zpět. Centr elitního útočného komanda na sebe navázal pozornost protihráčů, elegantně se mezi nimi prosmýkl a namazal kotouč opomenutému Tomáši Žižkovi. Ostřílený mazák už to měl snadné a nekompromisně zametl černou pryč do odkryté brány. Tomu se říká bravurní souhra!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz