Góly TELH: Říhova pumelice, Tomáškův špendlík či Flekovy housle

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

24. dubna 2017, 16:57

Milan Sochor

Poté, co Tipsport extraliga poznala svého šampiona, zbývalo už jenom rozklíčovat, kdo si tuzemskou nejvyšší soutěž zahraje v příští sezoně. O víkendu se odehrála poslední dvě kola baráže, která kromě pocuchaných nervů přinesla i povedené góly. Podívejte se na Zadražilův únik zakončený bekhendem, Říhovu dělovku, která znamenala postup jihlavské Dukly, Davidem Tomáškem využité přečíslení dva na jednoho, jesle Jakuba Fleka po bleskovém sprintu přes celé hřiště a bekhendovou trefu Tomáše Rolinka, která Pardubicím zachránila extraligovou příslušnost.

Nový fanshop

Zadražil zakončil únik bekhendem (JIH – KVA 2:3p)

Zápas na Horáckém zimní stadionu začal opatrně. Domácím stačil bod, aby postoupili do vytoužené extraligy. Hosté zase nechtěli ztratit utkání kvůli hloupé chybě. Krátce před první přestávkou se ale přeci jen skóre měnilo a do vedení se dostala karlovarská Energie. Tomáš Harant vyslal prudký pas téměř přes celé kluziště, který zpracoval Matěj Zadražil. Ten udržel na zádech Petra Šidlíka a mohl pokračovat sám na brankáře. Přehodil si kotouč na bekhend a po zakončení kolem betonu se radoval ze svého prvního gólu v baráži.

Říha vystřelil Dukle extraligu (JIH – KVA 2:3p)

Karlovy Vary v předposledním kole baráže dvakrát vedly, celek pod vedením Petra Vlka ovšem dokázal pokaždé vyrovnat. Podruhé to bylo v přesilové hře. Ta pro domácí nezačala příliš dobře, Dukle se nedařilo získat útočné pásmo. Pak vzal situaci na sebe Filip Seman. Po pravé straně zavezl puk za modrou čáru, se štěstím jej přihrál Jiřímu Říhovi, jenž do kotouče práskl vší silou. Střela se ještě jemně otřela o kalhoty bránícího hráče a zamířila za Honzíkova záda. Další branka v základní hrací době už nepadla, a Jihlava tak dlouho oslavovala vysněný postup do extraligy.

Tomášek skóroval po narážečce (CEB – PCE 1:3)

Druhé utkání pátečního kola hostily České Budějovice. Také na jihu Čech se skoro celou první třetinu hrálo bez branek. V jejím závěru ale Motor chybně střídal, čehož Dynamo s díky využilo. Matěj Beran zastavil puk před domácí střídačku, počkal, až jeho spoluhráči opustí útočné pásmo a přihrávkou na Davida Tomáška vytvořil přečíslení 2 na 1. Tomášek se elegantně zbavil českobudějovického obránce, s Michalem Bártou si narazil puk a přišpendlil jej pod horní tyč.

Bleskový Flek nasadil jesle (KVA – CEB 1:0)

Před posledním barážovým kolem na dálku soupeřily o extraligu týmy Karlových Varů a Pardubic. Energie pro záchranu potřebovala porazit Motor a ještě doufat v klopýtnutí Dynama. První část úkolu, kterou měli Západočeši ve vlastních rukou, zvládli. A stačila jim k tomu jediná trefa. Jakub Flek vystihl rozehrávku Českých Budějovic, rozkmital nohy, bleskově přebruslil celé hřiště a všem ujel. Před brankovištěm několikrát zamíchal pukem, a pak jej nechal proklouznout mezi Gábovými betony.

Rolinek bekhendem trefil záchranu

Pardubičtí měli na rozdíl od Karlových Varů osud ve vlastní moci. Za záchranou vykročili sebevědomě, po 4 minutách hry už vedli o dvě branky. Jihlava, která měla postup od pátku v kapse, zápas sice ještě zdramatizovala, o vítězství Dynamo ale nepřipravila. Krátce po úvodu třetího dějství se o rozhodující gól postaral Tomáš Rolinek. Kapitán Pardubic vyhrál buly v útočném pásmu na Petra Sýkoru, který vrátil puk před bránu, odkud jej sedmatřicetiletý lídr domácích bekhendem uklidil za záda Jana Brože.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz