Góly TELH: Snajpr Nouza, teč Valského a Eratova koupel

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

20. dubna 2017, 14:44

Milan Sochor

V úterý a ve středu se pozornost hokejové veřejnosti upínala k barážovým zápasům a hlavně k finálové sérii, která vyvrcholila nečekaně rychle. A my jsme pro vás znovu vybírali nejzajímavější góly. Podívejte se na milimetrově přesnou ránu Tomáše Nouzy a na klíčové zásahy bitvy o titul. O těsném gólu Jozefa Kováčika rozhodovalo video, Marcel Haščák o den později ani pořádně nemohl vědět, že dal rozhodující branku. Jakub Valský krásnou tečí udržel liberecké naděje, ty ale ukončil nádherným blafákem Martin Erat.

HokejkaTV

Nouza našel neviditelnou skulinku (CEB – JIH 2:3)

Hokejisté Motoru a Dukly si o velikonočním pondělí odpočinuli, aby se v úterý utkali v odvetě nedělního zápasu, tentokrát na ledě Budvar arény. Lépe začala Jihlava, o dvoubrankový náskok ale přišla. O vyrovnání se postaral navrátilec do českobudějovické sestavy. Filip Vlček zastavil kotouč u zadního hrazení. Pak jej sebral Tomáš Nouza, který si vybruslil na brankovou čáru a z prakticky nulového úhlu se trefil do miniaturní skulinky v horním rohu u přední tyče hostující klece.

Kováčik čekal na video (KOM – LIB 3:0)

Teď už se ale přesuňme do Brna, kde pokračovala finálová série. O výsledku třetího utkání rozhodla již třináctá minuta, kdy se domácí trefili hned dvakrát. U první branky se ovšem dlouho čekalo, až ji potvrdí videorozhodčí. Jakub Krejčík narýsoval pas přes šířku útočného pásma, do kterého se tvrdě opřel Jozef Kováčik. Jeho ránu parádně čapl do lapačky Ján Lašák, jenže jeho rukavice s pukem se podle všeho dostala až za brankovou čáru. Kotouč byl tedy v bráně a gól platil.

Haščák se stal šťastným hrdinou (KOM – LIB 5:2)

Brněnští díky třem výhrám vybojovali šanci oslavit titul doma se svými fanoušky. Po první bezbrankové třetině se v té druhé s góly roztrhl pytel. Rozhodující trefa nakonec padla v devětadvacáté minutě. Ján Lašák si hledal výhled, když v tom od modré čáry švihem vypálil Jakub Krejčík. Puk sice mířil mimo tři tyče, od brusle Filipa Pyrochty se ovšem odrazil do brusle Marcela Haščáka, který tak nevědomky usměrnil kotouč do sítě a postaral se o rozhodující gól zápasu.

Valský vykřesal jiskřičku naděje (KOM – LIB 5:2)

Bílí Tygři byli po Haščákově trefě o dva góly pozadu, ale nevzdávali se. Nic jiného jim ani nezbývalo. Ačkoliv se v této sérii v přesilových hrách trápili, nyní ji v důležité chvíli využili a dostali se na dostřel. Radim Šimek se napřáhl na modré čáře, střela z první mu ale nesedla. Do trajektorie letícího kotouče ovšem jednou rukou natáhl svou hůl Jakub Valský a dokázal jej šikovně tečovat tak, aby na něj Marek Čiliak nedosáhl. Puk se odrazil od tyče a se štěstím skončil v kleci. Liberec byl stále ve hře.

Erat mazácky vykoupal gólmana (KOM – LIB 5:2)

Naděje Liberce však příliš dlouho nežila. Kometě stačilo tři čtvrtě minuty, aby si vzala dvougólové vedení zpět, když skvěle vyřešila přečíslení tři na dva. Jan Hruška zavezl puk do útoku na pravém křídle a pak jej skvěle prostrčil mezi beky na volného Martina Erata. Ten si před brankovištěm hbitě stáhl kotouč do forhendu, čímž položil libereckého brankáře na led, a pohodlně jej kolem pravého betonu uklidil za brankovou čáru. I díky tomu mohli hráči Komety před svými fanoušky zvednout nad hlavu Masarykův pohár a s celým Brnem si užít oslavy dvanáctého titulu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz