Góly TELH: Úchvatný slalom Stacha, paráda Eberleho nebo Vydarené víko

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

3. února 2017, 23:03

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga pobavila své příznivce i ve 44. kole, když si pro ně nachystala skvělých 45 branek! Mezi ty nejpovedenější z nich se řadí fantastické sólo plzeňského šikuly Davida Stacha, brilantní individuální akce Jana Eberleho zakončená bravurní střelou, smrtící střela Jana Káni, nechytatelná pumelice Reného Vydareného a znamenitý protiútok Mladé Boleslavi s gólovým razítkem Jakuba Orsavy.

Eberle vystřihl krásný průnik (SPA – OLO 2:4)

Favorizovaná Sparta měla při své první přesilovce ve druhé třetině obrovský tlak, jenže nevyužila velké šance a potrestalo ji tak známé hokejové přísloví "Nedáš - dostaneš!". Martin Vyrůbalík nahrál ze středního pásma na útočnou modrou čáru Janu Eberlemu, jenž se v rychlosti vřítil do soupeřova území, šikovně se prosmýkl kolem Lukáše Klimka a Martina Gernáta a excelentní dělovkou zblízka přišpendlil puk přesně pod horní tyčku. Nádhera!  

Káňova dělovka po buly (VIT – KOM 3:2p)

Krizí zmítaná Kometa se vydala do Vítkovic a v závěru úvodní dvacetiminutovky otevřela gólový účet zápasu. Leoš Čermák byl příkladně důrazný na vhazování a bekhendem poslal dobrý pas na okraj kruhů, kde číhal Jan Káňa. Pětadvacetiletý útočník si kotouč hbitě zpracoval a rychlou střelou z pokleku se trefil přesně nad beton k levé tyčce brankáře Bartošáka. Velká střelecká pohotovost!

Stach okouzlil luxusním sólem (PLZ – ZLŃ 7:1)

To byla neskutečná paráda, jež by se mohla vysoko umístit v prestižní anketě Zlatá helma! Dominik Kubalík předal v plzeňské třetině kotouč na hůl Davida Stacha, který se rozjel k ohromující individuální akci. Z protihráčů si udělal doslova slalomové tyčky, prodral se až mezi kruhy útočné zóny a v obležení zlínských hokejistů mezi kruhy v pádu vystřelil. Hrací předmět prosvištěl vzduchem a zaplul přesně do levého horního rohu Kašíkovy svatyně. Prvotřídní gól! 

Orsava využil pěkný pas (LIT – MBL 5:4p)

Mladá Boleslav nabrala v Litvínově už dvoubrankové manko, ale do konce první části vyrovnala a chviličku po první pauze dokonala velkolepý obrat. Tomáš Pospíšil si počkal na najíždějícího Tomáše Urbana, jemuž přiťukl kotouč do jízdy. Urostlý forvard se vřítil jako uragán do litvínovské třetiny, vybruslil si až na spodní okraj levého kruhu a narýsoval ukázkovou nahrávku před brankoviště. Tam už hlídkoval osamocený Jakub Orsava a neměl vůbec žádný problém s tím, aby kus černé gumy zametl do odkryté brány. Vynikající akce!

Vydarený skóroval o břevno (PCE – MHK 1:4)

Prestižní bitvu o východní Čechy ovládl i počtvrté v sezoně Hradec Králové, který si z Pardubic odvezl hladkou výhru 4:1. A jeho vítězný přesný zásah byl exkluzivní! Roman Kukumberg nahrál Martinu Pláňkovi, jenž na modré čáře ještě přistrčil kus černé gumy vedle sebe Renému Vydarenému. Slovenský zadák si puk zastavil a práskl do něj po mohutném nápřahu. Jeho golfák, který zblízka tečoval Tomáš Rolinek, měl ideální parametry a odrazem o břevno spadl za Růžičkova záda. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz