Gríger vystřelil Energii důležitou výhru. Musíme do toho jít s čistou hlavou, velí

Foto: hokejkv.cz

Karlovy Vary se pomalu propadaly do šlamastyky, kterou dlouhou dobu zažívalo Dynamo. Po osmi prohrách v řadě je s tím ale konec, Energie nedovolila Pardubicím odrazit se k lepším zítřkům druhou výhrou v řadě, naopak sama ukončila dlouhou sérii porážek a poprvé v roce 2019 slavila výhru.

HokejkaTV

„Je to super pocit, už jsme dlouho nevyhráli a chtěli jsme to zlomit. Podařilo se nám to, takže chvála bohu, snad si začneme víc věřit a přidá nám to impuls a chuť,“ říkal s úlevou Dávid Gríger, jenž dvěma trefami pomohl Karlovým Varům k výhře po prodloužení.

To, co už jejich páteční soupeř z Pardubic zná velice dobře, prožívaly nyní také Karlovy Vary. Přestože k tomu několikrát nebyly daleko, od 28. prosince se jim nedařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, z osmi porážek prohrály pětkrát pouze o gól. Po měsíci se klub z lázeňského města dočkal vítězství a může si alespoň lehce oddychnout. „Nebylo to jednoduché, ale hodili jsme vše za hlavu a šli jsme do toho s čistou hlavou. Předtím ty naše porážky byly často o jednom gólu a dopadlo to tak, že ho dával soupeř. Tentokrát se to podařilo nám, jsme za to strašně rádi,“ říkal spokojeně Gríger.

Ten byl v ofenzivě klíčovým mužem Energie. Na začátku 51. minuty přispěchal s rychlou odpovědí na pardubický gól, kterým se hosté dostali do vedení a ve třetí minutě prodloužení rozsekl zápas ve prospěch svého týmu. „Byl tam souboj za bránou a věřil jsem, že naši beci získají puk, tak jsem jel před bránu s tím, že buď to vyjde, nebo ne. Říkal jsem si, že jejich bek nebude tu brzdu čekat, zastavil jsem mezi kruhy a jen do puku plácnul. Chtěl jsem střílet někam nad beton a vyšlo to,“ popisoval situaci, díky které Karlovy Vary vybojovaly důležitou výhru, nejen kvůli bodům, ale i pro psychiku.

Gríger připouštěl, že po porážkách od svého stylu hokeje trochu upustili. „Je to možné, sami víme, že ty zápasy nebyl úplně špatné, ale nebyly ani dobré. Říkám, šlo tam o jeden gól, ten vždy vstřelil soupeř.“

„Řekli jsme si, že nemůžeme hrát ustrašený hokej, ale že po nich musíme jezdit, protože máme rychlé mužstvo. Když napadáme obránce, všichni s tím mají problémy."

Podobně to vypadalo i v pátek v Pardubicích, nezačali špatně, ale domácí poté převzali iniciativu. Ve druhé části už bylo vše jinak, Energie přestřílela soupeře jasně 16:5 a šla do vedení. „Řekli jsme si, že nemůžeme hrát ustrašený hokej, ale že po nich musíme jezdit, protože máme rychlé mužstvo. Když napadáme obránce, všichni s tím mají problémy. Možná tam byl i strach o výsledek, ale musíme hrát ten agresivní hokej, který jsme hráli a neustupovat od něj, jinak nemůžeme uspět,“ ví karlovarský útočník.

Energetici si sice z Pardubice neodvezli plný počet bodů, i dva ale mohou mít cenu zlata. Na desátý Zlín ztrácí jedenáct bodů, o něco více je musí zajímat poslední dvě místa za nimi. Na předposlední Chomutov mají náskok pěti bodů, Piráti mají navíc finanční problémy. To se nyní nedá říct o Dynamu, které dostalo finanční injekci od města, třináctibodovou ztrátu ale v aktuální situaci jen tak nedoženou. „Tabulku se snažíme nesledovat, protože to pak trochu svazuje ruce.“

„Je to nahuštěné a my jsme si toho vědomi. Snažíme se jít do každého zápasu s čistou hlavu a nekoukat, co bylo, nebo co bude. Nás musí zajímat následující střídání, příští třetina a jít za tím úspěchem,“ velí Dávid Gríger.

>

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz