Gudas cení týmovou nebojácnost: Jsme tu samí správní řízci

Radko Gudas | Foto: Jakub Knap

232 hitů v 66 zápasech. Anaheimský obránce Radko Gudas dorazil na mistrovství světa s nálepkou jednoho z nejtvrdších hokejistů současné generace v NHL.

„Nevím, jestli ze mě mají soupeři přímo strach. Ale radši by si to měli uvědomovat," usmívá se Gudas. Na turnaji už stihl namíchnout norskou hvězdu Matse Zuccarella a k ledu efektně poslal třeba Saka Mäenalanena.

Postupem času ale pochopil, že musí ubrat. „Pravidla jsou tady trošku jiná. Musím se krotit, rozhodčí pískají přísnějším měřítkem. Dáváme si na to všichni pozor," potvrzuje.

Poučil ho úvodní duel s Finskem, kdy oslabil mužstvo v tu nejméně vhodnou chvíli – v poslední minutě za nerozhodného stavu. „To mi nebylo úplně nejlépe," přiznává s odstupem čtyř dnů.

O víkendu proti Norsku pro změnu doplatil na neznalost detailů v pravidlech IIHF – když mu totiž spadla helma, nezamířil okamžitě na střídačku, jak velí předpisy, místo toho si ji znovu nasadil a zapojil se do hry. Následovaly dvě trestné minuty.

„Pravidla jsou tady trošku jiná. Musím se krotit, rozhodčí pískají přísnějším měřítkem."

Pondělní duel se Švýcarskem už Gudas odehrál bez vyloučení. Přitom... Byl přímo na ledě, když došlo k velké šarvátce. „Nikdo se tam se mnou nechtěl pošťuchovat, což je trošku škoda..." směje se Gudas. 

S Nicem Hischierem v relativně přátelském objetí melu sledovali zpovzdálí: „On se rvát nechtěl a nikdo jiný na mě nevyzbyl. A hlavně jsem nechtěl oslabit tým další šarvátkou."

„Máme bojovný tým, který táhne za jeden provaz – to je pro mě nejdůležitější. Kryjeme si záda."

Ocenil ale parťáka Ondřeje Beránka, jenž se popral s Ninem Niederreiterem. „Super! Je vidět, že to má v sobě, je to správný dříč. Jde do soubojů, je silný," chválí dravého forvarda.

„Obecně kluci makají, bojují jeden za druhého, blokují střely. Jsem z toho nadšený," popisuje. „Máme bojovný tým, který táhne za jeden provaz – to je pro mě nejdůležitější. Kryjeme si záda. U nás jsou všichni takoví správní řízci."

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz