Gulaš o uzavření extraligy: Můj názor se určitě nemění

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Když se napříč Českem začala v uplynulé sezoně řešit otázka případného uzavření extraligy, Milan Gulaš byl v čele dlouhého zástupcu odpůrců. A i nyní si stojí za svým.

partneři českého hokeje

Abychom byli konkrétní, Gulaš se na Twitteru tehdy zprvu vyjádřil následovně:

Nezůstalo jen u jednoho příspěvku, k tématu se vyjadřoval ostře i dál a tak trochu vedl odpor extraligových hokejistů.

S blížícím se vrcholem sezony pak diskuse trochu utichly, jenže nyní znovu ožívají. Hokejový svaz a vedení extraligy přišly s návrhem uzavřít soutěž seshora, tedy proti pádům, na dvě sezony. Důvodem je ekonomická pomoc klubům v aktuální globální krizi.

Na Gulašově pohledu to ale nic moc nezměnilo, jak se vyjádřil v České televizi poté, co byl znovu vyhlášen nejlepším hokejistou sezony.

„Abych pravdu řekl, teď to hokejové prostředí moc nevnímám, snažím se od toho vypnout. Čerpám energii na novou sezonu. Ale tuto zprávu jsem zaregistroval,“ uvedl.

„Chápu to z finanční stránky, že teď pro některé kluby vůbec nebude lehké, aby mohly fungovat dál. Chápu, že se otevírá téma uzavření ligy,“ řekl. Soutěž by se měla znovu otevřít v sezoně 2022/23, po níž by se počet účastníků snížil zpět na čtrnáct.

„Můj názor se ale určitě nemění. Někde jsem zaznamenal výrok, že uzavření ligy má hokej posunout. Když se budeme bavit o sportovní stránce, tak mě určitě nikdo nepřesvědčí, že se hokej zvedne tím, že se uzavře liga,“ prohlásil Milan Gulaš.

Plzeňský kapitán byl i letos hvězdou nejvyšší soutěže. Anketu Hokejista sezony vyhrál potřetí v řadě, obhájil také ocenění pro nejproduktivnějšího hráče, nejlepšího střelce a nejlepšího hráče utkání. To se ještě nikdy v historii ankety nikomu nepovedlo.

Největší radost měl z hlavní trofeje: „Ohromně si vážím toho, že jsem cenu opět získal od kluků, kteří si to víceméně volí sami. Hřeje mě u srdíčka, že se mi to podařilo vyhrát třikrát za sebou,“ řekl Gulaš v ČT.

„Tahle individuální ocenění jsou strašně příjemná, pohladí po hokejové duši. Ale abych pravdu řekl, a budu se v tom vždycky opakovat, jsou ve sportu přednější věci. A už vůbec v tom kolektivním,“ naznačil, že by mnohem radši udělal velký týmový úspěch s indiány.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz