Haken škrtnul pět jmen a šestnáctka se těší na start ve Finsku

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

2. srpna 2019, 8:35

Martin Voltr

Nejmladší reprezentanty ročníku 2004 čeká úvodní zápasová akce sezony. Vůbec poprvé se v jejich programu objevuje srpnové dvojutkání ve finském Vierumäki.

Chance liga na Hokejka TV

Hokejisté do šestnácti let pravidelně začínali až na přelomu srpna a září turnajem v Salcburku. Ten v jejich rozpise nechybí ani letos, ale ještě předtím vyrazí ke dvěma zápasům do Finska.

Kvalitní bitvy proti domácím vrstevníkům přijdou vhod. To je patrné třeba z loňského rozjezdu ročníku 2003, který potřeboval několik měsíců a zkušenosti z pár mezistátních akcí, aby byl proti evropské špičce konkurenceschopný.

Svěřenci trenéra Petra Hakena trénovali na kempu v Břeclavi, odkud poletí na sever většina kádru. Haken prozatím vynechal z pole pět hráčů včetně dvojčat Hejdukových. Na koho se ale nedostalo nyní, ten může zamířit právě do Salcburku. Šestnáctka tam pošle ne úplně jiný tým, ale z velké části obměněný, aby trenéři hned viděli v akci více hokejistů.

Z brankářů nyní ukázali na libereckého Štěpána Vopravila a brněnského Ondřeje Bizoně, přípravného kempu se zúčastní ještě chomutovský Lukáš Malant.

Čeští mladíci se sejdou v neděli 11. srpna ve Slaném, do Finska odletí ve středu a následující dva dny je čekají zápasy. Hrát se bude ve známém sportovním středisku Vierumäki, které naposledy navštívila česká dvacítka.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Štěpán Vopravil
(Liberec), Ondřej Bizoň (Kometa Brno), Lukáš Malant (Chomutov – jen na kemp ve Slaném).

Obránci:
Tomáš Cibulka (České Budějovice), Jan Hodinář (Plzeň), Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko), Marek Alscher (Pelicans Lahti, Finsko), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), Antonín Kareš (Šumperk), Jakub Hrdlička (Slavia Praha).

Útočníci:
Jakub Hujer, Tomáš Trunda (oba Liberec), Dominik Rymon, Robin Sapoušek, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Jakub Šiler (Plzeň), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Adam Bareš, Ondřej Hrabík, Matyáš Šapovaliv (všichni Rytíři Kladno), Matěj Přibyl (Vítkovice), Jonáš Jungwirth (Jihlava), František Formánek (Pardubice).

Náhradníci:

Obránci: Tadeáš Tůma (Liberec), Patrik Brůna (Sparta Praha), Jakub Jerman (Hradec Králové), František Němec, Matěj Prčík (oba Kometa Brno). Útočníci: Albert Bareš (Sparta Praha), Richard Němec (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jiří Kulich (Chomutov), Filip Petrásek (České Budějovice), Ondřej Becher (Havířov), Roman Otava (Kometa Brno).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistent trenéra: Radek Philipp a Richard Lobo
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: Milan Novotný
Fyzioterapeut: Josef Šimon
Kustod: Jan Boháč

Program zápasů (Vierumäki)

Čtvrtek 15. srpna:
16:00 Finsko – Česko

Pátek 16. srpna:
13:00 Finsko – Česko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz