Haše přivítala řežba. Kluci jsou famózní, děkuje Benátkám

Foto: Martin Voltr

11. března odehrál Martin Hugo Haš poslední soutěžní duel v kanadské OHL. Od té doby? Vyjma reprezentace ani ťuk! Před juniorským šampionátem ale dostal šanci rozehrát se v Benátkách nad Jizerou.

Pojď hrát hokej

Do benátecké kabiny mezi kupu dalších mladíků zapadl Haš výborně. V tvrdé bitvě s Vrchlabím strávil na ledě skoro dvacet minut, a sotva si mohl přát lepší start než vítězství gólem z poslední minuty.

Vždyť jeho tým teď poprvé v historii vede Chance ligu!

Jaký byl váš první zápas?
Dobrý! Já jsem samozřejmě rád, že tady můžu s klukama být. Myslím, že jsme do toho vlítli dobře.

Rovnou jste měl „štěstí“ na pořádně vyhecovaný souboj, i když ze začátku tomu moc nenasvědčovalo...
Než si po té dlouhé době všechno sedlo, byla to trochu plácaná. Ale pak, jak jsme se do toho dostali, to začalo jít. Právě proto, že se hrál první zápas po několika týdnech, v nás byla docela dlouhou dobu frustrace, a teď musela ven. Myslím, že co se týče těch bitek a podobně, vedli jsme si dobře.

Všichni byli tak zklamaní, že se nehraje, a proto jste teď emoce dali právě do šarvátek?
Každý to může cítit jinak, ale já myslím, že to bylo právě tím. Jak se dlouho nehrálo, tak do toho každý chtěl dát co nejvíc, a proto to tak vypadalo. Jinak to byl vyrovnaný zápas. My jsme dali třicet vteřin před koncem gól na 2:1, což bylo naprosto fantastické. Jsem jedině rád, že to tak dopadlo.

Ideální start pro vaši psychiku, že? Po takové euforii se vám půjde do dalších zápasů dobře, navíc ještě vedete ligu.
Jasně. Vyhrát první zápas po takhle dlouhé době je něco, co jsme si dali za cíl. Všichni do toho dali všechno.

Jakým způsobem jste vůbec řešili váš příchod do Benátek?
Řešil to pan Mlejnek z dvacítky a samozřejmě agent a ostatní. Domluvilo se to právě do Benátek a jak říkám, jsem jedině rád, že tady můžu být.

Cítíte se v české kabině stejně jako v těch, kde jste strávil poslední tři roky?
Je to stejná věc, jako jsem zažil třeba ve Finsku. Všichni hrajeme hokej, takže se navzájem podporujeme. Kluci tady jsou famózní a několik z nich znám, což mi určitě pomohlo. Uvidíme, co v té partě dokážeme do dalších zápasů.

Hádám, že jste na soutěžní zápas čekal nejdéle v kariéře.
To každopádně.

Bylo to hodně znát?
V červenci jsme měli tři zápasy s nároďákem a pak ten kemp, kde jsme taky nějakým způsobem hráli a postupně se do toho dostávali. Kdybych teď neměl žádné zápasové tréninky, tak by to vypadalo určitě o hodně jinak, ale právě díky tomu to vypadalo docela dobře.

Foto: Martin Voltr

Jak si z vašeho pohledu stojí Chance liga ve srovnání s Finskem či Kanadou?
Řekl bych, že oproti finské lize je to větší řežba (směje se). Ale to bylo možná jenom tím konkrétním zápasem. Po jednom zápase nechci úplně srovnávat, jaké jsou v tom rozdíly. Je to pořád hokej.

Pamatujete si svůj poslední zápas v českých soutěžích?
To muselo být někdy na Spartě v mládeži, ale přesně si to už nevybavím.

Na konci sezony 2016/17, když jste vyhráli titul s mladším dorostem.
No, to už je hodně dávno (usmívá se).

Počítáte s tím, že v Benátkách zůstanete jenom dva týdny?
Mělo by to tak být. Trenéři jsou domluvení s panem Mlejnkem, kemp dvacítky před odletem na mistrovství začíná někdy pátého nebo šestého prosince. Do té doby budu tady a budu tu dělat maximum.

A už tušíte, jak to bude s vaším návratem do kanadské juniorky?
Ještě se to moc neřešilo. Kdybych jel na mistrovství, asi nejlepší možnost bude, abych tam hnedka zůstal. Mistrovství končí pátého, pak stejně musíme být znova čtrnáct dní v karanténě. Na konci ledna už startují kempy OHL, do kterých bych se měl normálně zapojit.

Chystáte se na hokej, kdy se nebudete moci dotknout soupeře?
Já doufám, že se to nestane a že to byl jenom nějaký výstřel do tmy (usmívá se). Uvidíme, co na nás přichystají.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz