Hattrick musel stihnout do třetiny. Lakatoš ho věnoval ženě a synovi

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Extraliga viděla druhý hattrick ve dvou dnech! Po karlovarském Tomáši Vondráčkovi se blýskl vítkovický Dominik Lakatoš, který třemi góly pomohl k důležité výhře 5:3 nad Olomoucí.

Fanshop národního týmu

Vondráčkovi v úterý stačilo ve třetí části jen necelých šest minut, navíc všechny své trefy dal unikátně ve vlastním oslabení, to Lakatoš se prosadil třikrát v rozmezí 24. a 40. minuty. „Musel jsem to stihnout do druhé třetiny,“ vtipkuje po svém famózním představení.

Duel po úterním návratu navštívila i jeho žena se synem, jenž byl v Ostravar Aréně vůbec poprvé. „Podle mě museli už po druhé části domů, aby se malý najedl a šel spát. Ještě z toho nemá rozum, ale doufám, že mu ty góly za pár let ukážu a bude mít radost.“

Hattrick věnuje právě své rodině. „Po měsíci jsme zase spolu, je jenom pro ně,“ pokyvuje Dominik Lakatoš. Ten nejdřív v přesilovce dvakrát zužitkoval přihrávky Alexeje Solovjova a poté nechytatelnou ranou do růžku přidal třetí gól, kterým Vítkovice otočily.

„Už loni jsem dostával perfektní nahrávky a snažil se střílet. Teď se to zase potvrdilo. Dostal jsem od kluků super přihrávky, dvakrát jsem do toho plácl a spadlo to tam. A třetí gól už byl trochu se štěstím,“ líčí 24letý útočník, od kterého se v Ostravě branky čekají.

V předchozích třech utkáních po návratu z Finska ale rozvlnil síť soupeřů jen jednou, teď tak vylepšil svá čísla na čtyři trefy ve čtyřech zápasech. „V tom je hokej krásný, že někdy třikrát plácnete do puku a dáte tři góly. Super, ale je to o práci všech kluků na ledě.“

Byl to pro něj druhý extraligový hattrick, ten první zaznamenal před dvěma lety. Rovněž proti Olomouci. Rovněž při vítězství 5:3. A rovněž tehdy zařídil úvodní tři vítkovické branky. „Ale nejdůležitější je, že máme tři body, které teď potřebujeme,“ hlásí Lakatoš.

Vítkovice za stavu 3:2 uklidnil Roberts Bukarts, který se prosadil poprvé od 17. září a navrch přidal dvě asistence. „Každý útočník chce dávat góly a když se někomu nedaří, tak to určitě neznamená, že to tak bude celou sezonu. Potvrdil, že je perfektní střelec.“

Vítkovice se díky výhře nad Olomoucí posunuly ze třináctého místa tabulky až na deváté. „Ale máme před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu. Pořád se musíme dívat nahoru i dolů. Na tenhle povedený zápas je třeba navázat i v pátek proti Kometě,“ velí.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz