Hattrick? Musíme na video, smál se Strapáč. Šťastný takový gól ještě nedal

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Byla to symbolická tečka za zápasem, v němž hokejisté Mladé Boleslavi marně stíhali fyzicky nadupané Hanáky. Bruslaři při power play zkoušeli zázrak, jenže David Šťastný zasáhl puk tak nešťastně, že následně doklouzal do prázdné klece Středočechů. "To se jen tak nevidí. Něco podobného se mi nikdy nestalo," kroutil hlavou boleslavský útočník.

Nový fanshop

Situace vznikla tak nečekaně, že nebylo jasné, komu bude trefa připsána. Rozhodčí nejprve ukázali na Viléma Buriana, pak verdikt změnili. Gól patří Petru Strapáčovi, který tím pádem zaznamenal hattrick. Jenže bezprostředně po utkání o tom neměl ponětí. "Nevíme, komu to bude přiznané, Vilda Burian říkal, že se puku snad nedotkl. Bylo odehrané buly a najednou to skončilo v bráně. Je to asi na podrobnější rozbor, bude třeba podívat se na video," usmál se Strapáč.

Strapáč: Doufám, že nejde o záblesk. Snad budu týmu pomáhat dál

Nakonec má hattrick, už druhý v sezoně. Ovšem zkušený bojovník by byl rád i za dva střelecké zápisy, jimiž zápas překlopil na stranu Mory. „Jo, už to bylo třeba," ulevil si spokojeně. „V posledních zápasech tam byly šance, nějaké tyčky. Ale nepadalo to tam. Doufám, že nejde o nějaký záblesk, snad budu týmu pomáhat produktivitou dál," přál si

Hokejisté Olomouce nechali za zády slabší období, vítězství nutně potřebovali. „Je pravda, že už bylo na čase. Gólů a hlavně bodů tam poslední dobou moc nebylo. Do zápasu jsme opět nevstoupili ideálně, v prvním oslabení jsme inkasovali. Ale naštěstí jsme rychle vyrovnali a pak přidali druhý gól do šatny, což nás nakoplo. Myslím, že se nám zápas povedl," kvitoval Strapáč.

Mora to na Bruslaře umí. V letošní sezoně vyhráli hokejisté Olomouce všechny tři zápasy, celkem mají ve vzájemných bitvách na kontě už pět vítězství za sebou. „Vždycky to jsou bojovné zápasy, i u nás hráli výborně. Většinou to končilo o gól, žádný jednoznačný průběh. O to jsou body cennější," připomněl. Strapáč naskočil v formaci s Burianem a uzdraveným Irglem, který je pro Hanáky klíčovým hráčem. „Měl dvě asistence, připravil dva góly. Je to obrovská pomoc. Zbyňa je produktivní, nám právě ta produktivita chyběla. Doufám, že na to navážeme. Byli jsme nahoře a pak se propadli, zase potřebujeme sbírat body."

Svěřenci trenérů Motáka a Tomajka chtějí zastavit propad a znovu nastartovat bodové přísuny. Ve hře je co nejlepší pozice pro play off. „Abych řekl pravdu, na tabulku jsem se raději ani nedíval. Je to tam strašně našlapané, odskočené jsou možná dva poslední týmy, byť Chomutov se zvedá. Každý může porazit každého. My musíme koukat na sebe, potřebujeme bodovat. Hlavně tedy doma, i když teď ještě třikrát hrajeme venku. Ale v poslední čtvrtině budeme mít sedm domácích utkání, tam se asi bude rozhodovat," doplnil.

Šťastný: Mrzí nás to. Olomouci jsme mohli o kousek odskočit

Daleko smutnější byl po duelu David Šťastný. Útočník Mladé Boleslavi na ledě hýřil aktivitou a nehrál vůbec špatně, jenomže v záběru mu náladu zkazila nejen porážka, ale také nevídaný vlastenec. Něco podobného se před několika dny stalo karlovarskému Tomáši Rachůnkovi, teď při power play i Šťastnému. „Dostal jsem puk od Kuby Klepiše a chtěl mu to z první vrátit. Ale on už tam nebyl... Bohužel to pak padlo do brány," líčil naštvaně. Taková kuriozita se přihodí málokdy. „Párkrát jsem to viděl. Vzpomněl jsem si na Vlašáka ve Zlíně, ten si to dal podobně v přesilovce. Bohužel. Nedá se nic dělat."

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Bruslaři za sokem většinu utkání zaostávali, nejraději by na všechno rychle zapomněli. „Špatné. Moc nám to nešlo, nedostali jsme se do většího tlaku. Bylo tam i dost oslabení. Dá se říci, že soupeř byl celý zápas lepší," uznal. Přitom začátek vyšel, Bruslaři šli díky krásné akci z přesilovky do vedení. Tomáši Knotkovi do palebné pozice bezvadně nahrál právě David Šťastný. „Viděl jsem ho, vím, že tam u brány je. Když se takhle odražený puk dostane, tak než ho cpát na bránu, je kolikrát lepší nahrát. V jednu chvíli jsem se bál, že to dám za něj, ale Tomáš se s tím naštěstí dobře popasoval," komentoval krásnou souhru.

Víc toho ale hráči Mladé Boleslavi nenabídli, prohráli poměrně jednoznačně. Přitom moc toužili potvrdit předchozí kvalitní výsledky. „No právě! Navíc jsme hráli doma, Cítili jsme, že bychom mohli uspět, ale bohužel. Je to škoda. Mrzí nás to, Olomouc byla v tabulce kolem nás, mohli jsme o kousek odskočit," doplnil Šťastný závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz