Hattrick? Pomohl řízek se salátem! Ale celý rok to jíst nebudu, smál se Holík

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Z parádní štěpánské bitvy mezi Olomoucí a Brnem si tak trochu udělal svoji one-man show. Útočník Petr Holík zaznamenal hattrick a k tomu přidal jednu asistenci. Své skvělé vystoupení dovršil v prodloužení vykoupáním všech Hanáků, co byli na ledě. Zařídil tím Kometě bod navíc a trenérovi reprezentace Miloš Říhovi poslal jasný vzkaz: Vidíte, co necháváte ležet ladem?

Esport hokejová liga

Tuhle štěpánskou bitvu si fanoušci museli užívat. Dva body z ní berete?
Určitě jsme mohli vyhrát za tři body, i když to tak na začátku nevypadalo. Dokázali jsme otočit výsledek, pak zase oni srovnali a ke konci jsme to tam měli několikrát na hokejce. Jejich gólman nám všechny šance vyčapal, ale naštěstí jsme vyhráli v prodloužení, takže za mě dobré. Padlo hodně gólů, divákům se to muselo líbit, ale nám zase tolik ne (usmívá se). Dva body bereme.

Popište svou rozhodující trefu. Zdálo se, že jste všechny nechal popadat, a pak až jste zakončoval.
Jak naši tři, tak jejich tři hráči byli před brankou. Nejprve si mysleli, že budu střílet, mě ale nezbývalo nic jiného, než to seknout, protože bránicí hráči naskákali na zem a já bych to poslal do jednoho z něj. Zkusil jsem si to podržet, čas jsem na to měl a vyšlo to.

Byla o první přestávce v kabině velká bouřka? Protože pak jste dali čtyři góly ani ne za deset minut.
Samozřejmě jsme si k tomu něco řekli, ale nic velkého se nedělo. Ukázali jsme si chyby, které jsme chtěli přestat dělat, protože první třetina z naší strany tak špatná nebyla. Oni dali v první třetině dva góly v přesilovce, ale jinak jsme se předvedli v dobrém světle.

V tomhle zápase jste s trochou nadsázky málem dohnal svůj dosavadní gólový počin (pět gólů). Stává se z nahráváče střelec?
Nevím, to spíše ne (směje se). Měl jsem před zápasem na oběd řízek se salátem, nechtěl jsem totiž, aby se to zkazilo. Aby mi to takhle střílelo, to bych to musel jíst před každým zápasem, což asi celý rok jíst nebudu. Asi to ale pomohlo. O Vánocích jsem se nehlídal, měl jsem i nějaké cukroví, ale na druhou stranu jsem se nijak nepřežíral. Co byla potřeba, to jsem si dal, a proti Olomouci jsem to vybruslil.

„O Vánocích jsem se nehlídal, měl jsem i nějaké cukroví, ale na druhou stranu jsem se nijak nepřežíral.“

Kolikátý to pro vás byl hattrick v extralize?
Moc dobře to vím, tohle je můj teprve druhý hattrick. První jsem dal před lety za Zlín v předkole play off v Třinci. Je to asi tři roky, ale přesně to nevím.

Za hattrick asi budete muset sáhnout do peněženky, co?
Pokuta určitě bude, to je jasné. Máme vypsaný nějaký ceník, takže to očekávám, ale to je u nás v kabině normální.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz