Hattrick s nádechem hořkosti. Jsme hodně zklamaní, hlásí Pirát Koblasa

Foto: Petr Kozelek

Chomutov od minulého týdne smutní nad sestupem z extraligové elity, alespoň loučení s domácím prostředím si zpříjemnil výhrou proti Českým Budějovicím. Rozhodně nejstylovější tečku udělal za sezonou Petr Koblasa, který se mohl, ač s nádechem hořkosti, těšit prvnímu hattricku.

Partneři Českého hokeje

Petře, jak hluboko do paměti byste musel jít, abyste našel předchozí hattrick?
To si ani nepamatuju, protože v seniorském hokeji jsem ho určitě nedal a v juniorském mě taky nenapadá, takže byl asi první. Jen škoda, že nebyl v nějakém důležitějším zápase, ale radost z něj mám. Kluci mi vzali i puk, tak si ho pak někam dám.

Jak všechny zásahy vypadaly z vašeho pohledu?
U prvního gólu jsem dostal v přesilovce puk na volej mezi kruhy, takže to byla dobrá přihrávka. Podruhé mi přihrál Pavel Klhůfek v přečíslení do prázdné. U třetího gólu jsme se spolu domluvili, že to tak zkusíme po buly sehrát, ale puk byl ještě tečovaný, takže jsem měl štěstí. S Pavlem jsme spolu hráli docela dost zápasů za sebou, takže už jsme o sobě věděli a signál jsme si zkoušeli víckrát.

I když se o nic nehrálo, na ledě se občas jiskřilo. Čím to bylo?
Potyčka tam byla po zákroku na Ivana Humla a v zápase, kde o nic nešlo, se to muselo trestat. Přesně tak, jak to udělal David Štich.

Kdy se podle vás lámal zápas?
Ubránili jsme tři na pět a vzápětí jsme dali gól na 4:2, což rozhodlo. Kdybychom dostali my, bylo by to 3:3 a zápas by byl určitě ještě jiný.

I přes závěrečnou výhru, pocity jsou asi negativní, že?
Těžko se mi to hodnotí. Jsme všichni hodně zklamaní. Sezona dospěla k tomu, co jsme všichni nechtěli. Od začátku to bylo špatné, protože jsme hned prohráli osm zápasů. Pak jsme se celou sezonu plácali na dvanáctém nebo třináctém místě.

„Jsme všichni hodně zklamaní. Sezona dospěla k tomu, co jsme všichni nechtěli.“

Našel byste moment, kdy se ročník zlomil až k sestupu z extraligy?
V průběhu sezony jsme se dvakrát dotáhli k Energii na rozdíl tří bodů, ale ani jednou jsme to nedokázali dotáhnout a ona nám odskočila. Nakonec jsme spadli do baráže, ve které nám k sestupu dopomohla i salmonelóza, protože klukům chyběly síly. Týden leželi v křečích a hrozně zhubli, což bylo na ledě znát. Všechno se to nakupilo a dopadlo to, jak to dopadlo.

Vám se salmonela vyhnula…
Jedl jsem normálně jako kluci. Když jsem je pak viděl, jak trpí, byl jsem hrozně rád, že jsem měl dva dny jenom střevní potíže. Neměl jsem žádné horečky ani křeče. Jsem typ, který si na jídlo nevybírá a jí všechno, takže jsem možná trochu odolnější vůči takovým věcem. S jistotou to ale říct nemůžu.

Foto: Petr Kozelek

V podstatě celý ročník byly největším soupeřem Karlovy Vary. Jak to, že právě na ně se vůbec nedařilo?
Porazili jsme i kvalitnější soupeře, stáhli jsme je dvakrát právě na ty tři body, hráli jsme pokaždé s nimi, ale zápasy o šest bodů prohráli. Kdyby se nám je povedlo aspoň dvakrát porazit, nemuseli jsme do baráže vůbec spadnout.

Z osobního hlediska míváte slabší úvody sezon a postupem času se produktivita lepší. Čím to je?
To nedokážu říct. V závěru jsem dostal více prostoru na ledě, takže se mi samozřejmě hrálo lépe než na začátku. Už jsem to tak měl de facto druhou nebo možná i třetí sezonu za sebou. Nevím, čím to je.

Sestřih Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz