Hauser či Křepelka. Devatenáctka vezme do Finska i nové tváře

Petr Hauser | Foto: Martin Voltr

Ti nejlepší hokejisté ročníku 2003 pojedou s dvacítkou na turnaj do Švédska, za nimi ale číhají další. Tedy především adepti na juniorský šampionát, který se bude konat za rok a dva měsíce. Pod hlavičkou reprezentace U19 se nyní vydají na trojutkání do Finska.

Fanshop národního týmu

Devatenáctka o prázdninách nestačila na elitní juniorské výběry Němců a Slováků, kterým shodně nevstřelila ani gól; poradila si pouze s divizními Dány. Od pátku 12. do neděle 14. listopadu sehraje tři zápasy ve finském sportovním středisku Vierumäki proti domácím vrstevníkům, tedy rovněž záloze juniorské reprezentace.

Na základě výkonů v klubových soutěžích sestavili trenéři Miroslav Přerost a Richard Lobo různorodou nominaci. Figurují v ní třeba zkušenější reprezentanti a účastníci MS osmnáctek jako Šimon Marha či Marcel Marcel, ale i neokoukané tváře.

Někteří hráči mají na kontě třeba jen pár startů v šestnáctce, úplná zápasová premiéra čeká čtveřici mladíků: Litvínovského brankáře Davida Čermáka, který se připravuje v rámci litoměřického projektu Dukla, dále obránce Karla Křepelku z Mladé Boleslavi a Jakuba Vogela z Karlových Varů a rovněž útočníka Petra Hausera, jenž patří k hlavním tahounům juniorky pražské Sparty.

K týmu se připojí ještě jeden nováček – na trenérském postu. V Rokycanech před odletem premiérově přičichne k reprezentaci v roli hostujícího trenéra Jiří Janoušek, jenž vede juniory Hradce Králové.

Jiří Janoušek

Jiří Janoušek | Foto: Martin Voltr

Nominace české devatenáctky

Brankáři:
Daniel Král (Benátky nad Jizerou), David Čermák (Litoměřice).

Obránci:
Karel Křepelka (Mladá Boleslav), Jakub Vogel (Karlovy Vary), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Marek Chvátal (Sparta Praha), Adam Srdínko (KooKoo Kouvola, Finsko), Ondřej Cubo (Rauma, Finsko), Marek Pelda (Hradec Králové).

Útočníci:
Adam Měchura (Liberec), Šimon Marha (Zug, Švýcarsko), Šimon Frömel (Zlín), Ivo Sedláček (Kometa Brno), Marcel Marcel, Dominik Soukup (oba Plzeň), Petr Hauser, Michal Vitouch (oba Sparta Praha), Marek Slavík, Jan Vopat (oba Litvínov), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Samuel Chrenka (Jukurit Mikkeli, Finsko), Jakub Altrichter (Mora, Švédsko).

Náhradníci:

Brankář: Jakub Tichý (Hradec Králové). Obránci: Lukáš Hocelík (Litvínov), Jan Boukal (Hradec Králové), Andrej Adamec (Växjö, Švédsko). Útočníci: Petr Gajda (Liberec), Dominik Brouček (Mladá Boleslav), Lukáš Chludil (Zlín), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Zembol (Sparta Praha), David Skuhrovec (Litvínov), Josef Krejsa (Vítkovice).

Realizační tým:

Manažer: Jan Fišera
Hlavní trenér: Miroslav Přerost
Asistent trenéra: Richard Lobo
Trenér brankářů / video: Radek Jirátko
Lékař: MUDr. Tomáš Sucháček
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustod: Jiří Šrámek
Hostující trenér: Jiří Janoušek (jen na domácí kemp)

Program zápasů ve Vierumäki

Pátek 12. listopadu:
17:00 Finsko – Česko

Sobota 13. listopadu:
15:00 Finsko – Česko

Neděle 14. listopadu:
10:30 Finsko – Česko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz