Havelka a Kolín? Ne, mladý bek se vrací do druhé ligy

Foto: hctabor.cz

Původně měl jít na zkoušku k nováčkovi Chance ligy, situace se ale změnila. Obránce Dominik Havelka začne přípravu na ledě v Táboře.

Chance liga na Hokejka TV

Havelka jednal s kolínským trenérem Petrem Martínkem. „Domluva byla taková, že pokud bych měl začínat sezonu v Kolíně, budu mít do Tábora vyjednané střídavé starty. Nakonec jsem se z mnoha důvodů rozhodl pro pokračování v Táboře," vysvětluje v rozhovoru pro hctabor.cz.

V kontaktu s Kozly ale zůstává. „S vedením jsme domluvení, že pokud by Kolín během sezony projevil zájem, tak se mi tam v tu chvíli vyřídí střídavé starty," hlásí dvaadvacetiletý bek.

Havelka má za sebou parádní ročník: ve 39 zápasech se blýskl 28 body (9+19), byl tak pátým nejproduktivnějším obráncem skupiny Střed. „Byl bych rád, kdyby ta příležitost zahrát si v Chance lize přišla, ale zároveň nebudu smutný, když se to nepovede," líčí Havelka na táborských stránkách.

„Pokud by během sezony projevil Kolín zájem, tak se mi tam v tu chvíli vyřídí střídavé starty."

Všestranný zadák už má v první lize jeden start – naskočil za Kladno, kde prošel mládeží. Dlouhodobě se ale v áčku neuchytil.

A tak kočoval po hostováních: objevil se v Sokolově, Řisutech nebo Jablonci nad Nisou. Mezi druholigovou špičku se zařadil loni v Táboře.

Kromě toho stíhá studovat na vysoké škole a souběžně hraje univerzitní ligu za UK Hockey Prague (letos 11 utkání s bilancí 6+7).

Cílů pro příští sezonu má tedy víc.

„Chtěl bych navázat na minulou sezonu a být podobně produktivní jak ve druhé lize, tak i v univerzitní soutěži," doufá Havelka. „Pokud se mi podaří předvádět dobré výkony na ledě i v lavici, tak bych se rád dostal do českého výběru pro zimní univerziádu ve Švýcarsku."

Foto: hctabor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz