Havířov hrál aktivně, trochu jsme se s tím prali, přiznává Martin Novák

Foto: hcmotor.cz

Hokejisté českobudějovického Motoru vstupovali do čtvrtfinále play off WSM Ligy po špatně odehrané poslední čtvrtině základní části, v níž mnohem víc ztráceli, než získávali. Nakonec opustili čelní pozici. Zůstali druzí a před sérií s Havířovem je provázela nedůvěra fanoušků. Ve dvou zápasech na ledě Budvar arény ale dokázali stoprocentně splnit úlohu favorita a po výsledcích 5:0 a 4:2 pojedou k odvetám do Slezska s otevřeným hledím.

Nový fanshop

Úvodní duel zvládli Jihočeši skoro na jedničku. Druhým se protrápili. Museli se vypořádat s rychlým vedením hostujícího týmu a především s nebezpečnou ofenzivou Havířova. V nejednom případě zůstal poslední instancí pozorný brankář Petr Kváča. Na konečných 4:2 pečetili při power play soupeře prakticky až se zvukem třetí sirény. „Hosté dali první gól a řekl bych, že je to nakoplo. Brzy vycítili, že tentokrát mají větší šanci. Určitě to byl těžší zápas, než ten první. Tím víc si vážíme výsledku,“ prohrábl si plnovous křídelní útočník Martin Novák.

Pro domácí bylo velkou vzpruhou, že dokázali smazat úvodní ztrátu za necelé tři minuty, když se u levé tyčky prosadil Miloslav Čermák. „Kdyby to zůstávalo dlouho 0:1, tak bychom se do nich tlačili a třeba by z toho byly nepříjemné brejky. Naštěstí jsme brzy srovnali a ještě v první třetině otočili skóre. Hodně nám to pomohlo,“ ocenil devětadvacetiletý odchovanec pražské Sparty, jenž připutoval na jih Čech loni v létě z Prostějova.

Proti Havířovu zvyšoval Martin Novák na 2:1. „Zůstali jsme s Michalem Bártou trochu déle na ledě. Protáhli jsme střídání. Michal mi to dal pod sebe, vystřelil jsem, bek to zablokoval a pak jsem do toho jenom plácnul co nejrychleji, abych to dorazil. Naštěstí to tam spadlo,“ líčil svůj hvězdný okamžik, ve kterém překonal brankáře Martina Růžičku u levé tyčky dorážkou v pádu. Hosté srovnali před polovinou základní hrací doby, ale Budějovičtí odpověděli znovu za necelé tři minuty.

Vítěznou trefu zaznamenal ve 32. minutě Vít Jonák zblízka po elegantní přihrávce Vlastimila Dostálka. „Kluci to dobře sehráli. Uvolnili se a Džony (Vít Jonák, pozn. red.) to zakončil hezkou kličkou,“ komentoval Martin Novák rozhodující gól, po jehož dosažení upadli domácí proti vší logice do určité letargie a ocitli se záhy pod značným tlakem. „Soupeř se do nás pustil hodně aktivně a my se s tím trochu prali,“ přiznal vyhlášený bojovník v budějovickém dresu.

„Myslím, že je na čase, abychom v Havířově konečně narušili tu domácí hegemonii.“

Ve třetím dějství přežili Jihočeši dvakrát oslabení a ustáli i dlouhou soupeřovu power play, na jejímž konci Martin Heřman přidal pečeť do prázdné klece. „Snažili jsme se v závěru hrát na jistotu, hlavně co nejjednodušeji dostávat puk do středního pásma. Chtěli jsme si pohlídat vedení,“ poznamenal Martin Novák, jenž první souboj s Havířovem sledoval pouze v civilu. „Večer mi řekli trenéři, že se mám připravit. Takže jsem se těšil. Člověk samozřejmě nechce koukat z tribuny,“ komentoval svoji nominaci na úkor Richarda Nejezchleba, který se tentokrát nevešel do sestavy.

Motor s Havířovem se v probíhající sezoně utkaly zatím šestkrát a vždycky zvítězil domácí tým. Před zápasy číslo sedm a osm se Jihočeši netají odhodláním změnit výsledkový stereotyp. „Myslím, že je na čase, abychom konečně narušili tu domácí hegemonii. Když jsem v Havířově hrával za Prostějov, mělo to vždycky dobrou atmosféru. Věřím, že tam bude bouřlivější prostředí, než v základní části,“ uvedl Martin Novák. Osobně ale nemá na Havířov nejlepší vzpomínky. Ve svém třetím zápase po příchodu do Motoru se právě tam zranil a tři měsíce potom dával dohromady levé koleno. „Na to musím zapomenout. Těším se na hru,“ rozloučil se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz