Havířov lákal Polanského, ten se ale rozhodl věnovat podnikání

Foto: hcocelari.cz

Dlouholetí parťáci Martin Adamský a Jiří Polanský opět spolu, tentokrát o soutěž níž v Havířově? Bylo to ve hře.

Chance liga na Hokejka TV

„Byli jsme v kontaktu. Nechali jsme to otevřené do poloviny července," potvrdil pro deník Sport havířovský manažer Pavel Zdráhal.

„Nakonec nám Jirka volal, že se omlouvá a končí. Rozhodl se věnovat podnikání," vysvětluje Zdráhal, proč z příchodu Polanského sešlo.

O Polanského stáli také ve Frýdku-Místku, kde by předával zkušenosti třineckým talentům. Jeho profesionální kariéra je ale – zdá se – u konce.

Dnes osmatřicetiletý centr krátce působil na Slovensku a ve Švýcarsku, jinak ale v podstatě hrál jen za Třinec. Celkově v extralize naskočil do 950 utkání a s 550 body patří k nejproduktivnějším hráčům její historie. 

S Oceláři dvakrát vyhrál titul, zahrál si i za národní tým. V loňské sezoně ale ztratil místo v třineckém základu...

V květnu pak éra Martina Adamského a Jiřího Polanského v Třinci skončila. Zatímco Polanský nabídky z Chance ligy odmítl, Adamský podepsal s Havířovem.

„Hned prvních čtrnáct dnů v tréninku ukázal, že může jít příkladem pracovitostí, energií a chutí. Pořád má v sobě neskutečný drajv, nakazil tím i mladé," vypráví Zdráhal v rozhovoru pro Sport o hvězdné posile.

Aktuální kádr AZ Heimstaden Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jiří Zdeněk.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz