Havířovský dorost ještě neprohrál. Máme skvělý tým, září kapitán Szturc

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Havířova mají za sebou povedený start sezony, ve které zatím neprohráli. O víkendu si připsali i cenný skalp Vítkovic, se kterými se utkali o první místo ve skupině Východ. Na poslední výhře se třemi kanadskými body podílel Gabriel Szturc.

Nový fanshop

Havířov hned v úvodu extraligy porazil oba brněnské celky ze skupiny Východ. Nejprve jasně přestřílel Techniku 10:2 a poté těsně přetlačil Warrior 1:0. Na vítězství se Vsetínem navázal ve Vítkovicích, takže okupuje se čtrnácti body první místo. „Začátek ligy se nám docela povedl. Měli jsme kvalitní přípravu, máme výborný tým a vychází nám i přesilovky,“ hledá příčiny Gabriel Szturc.

Svěřenci Tomáše Urbánka k poslednímu střetnutí vyjeli za Riderou, která šla na domácím ledě do vedení, jenomže AZet vývoj utkání otočil během druhé části. „Za vítězství nad Vítkovicemi jsme strašně rádi. První třetina se nám moc nepovedla, soupeř byl lepší, ale potom nám pomohly dvě přesilové hry, abychom se dostali zpátky do utkání,“ popisuje patnáctiletý útočník.

Za obratem stál právě Szturc, který se nejprve sám prosadil a na následující dvě přesilovkové trefy svých spoluhráčů přihrál. „Byl to povedený zápas,“ pokyvuje na svou bilanci. „Vyrovnal jsem ve hře čtyři na čtyři, když jsme je zatlačili při forčekinku. Nějak mi to tam spadlo a jsem za to rád,“ přiznává mladý reprezentant.

Už ve čtvrtek budou Havířovští bránit útok na špici tabulky, jelikož vyzvou na vlastním ledě druhé Berany. „Bude to hodně náročné, ale snad Zlín porazíme. Musíme hlavně k tréninkům přistupovat stejně jako do teď,“ velí kapitán do kabiny. „Jdeme od zápasu k zápasu, ale určitě chceme play off, kde se potom uvidí,“ prozrazuje týmové cíle.

Gabriel Szturc patřil k týmu reprezentace do šestnácti let, která na turnaji v Salcburku vybojovala druhé místo. Teď myslím nejenom na místo v sestavě nároďáku, ale také na úspěch s Havířovem v extralize dorostu. „Chci se probojovat do kádru šestnáctky a udělat s týmem play off i republiku,“ přibližuje.

Příjmení by mohlo evokovat spojitost s vítkovickým Romanem Szturcem, jenž stejně jako Gabriel pochází z Karviné. „To je jenom shoda jmen, nemáme spolu nic společného. Všichni se mě na to ptají,“ směje se hokejista, jenž nemá oblibu v žádném extraligovém mužstvu. „V extralize sleduji všechny týmy. V NHL mám rád už od malička St. Louis Blues,“ uzavírá Gabriel Szturc.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz