Havlíčkův Brod přichází o brankářskou jedničku. Posílí teď Přerov?

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Jednadvacetiletý gólman Martin Holík, který má za sebou průlomovou sezonu ve druhé lize, opouští Havlíčkův Brod. Podle informací webu bkhb.cz má Holík namířeno do Přerova.

Chance liga na Hokejka TV

Holík je odchovancem Hodonína, od dorostu pak působil v Brně. Mezi muži zatím strávil dvě sezony: v ročníku 2018/2019 působil v Pelhřimově a letos držel Havlíčkův Brod.

V základní části naskočil do 30 zápasů, v nichž měl 89,59% úspěšnost zákroků a průměr inkasovaných branek 3,07. Samozřejmě je nutné brát v potaz, že druhá liga je hodně divoká a padá v ní dost gólů. Takže výše zmíněné statistiky patřily v celkovém ohledu k lepšímu. V nedohraném play off potom Holíkovy výkony gradovaly.

Potvrdí se nyní informace o jeho posunu do Chance ligy?

V souvislosti s Přerovem se mluví také o možném příchodu hradeckého mladíčka Daniela Dvořáka, stejně tak padá jméno Daniela Hufa. Fanoušci jsou také v očekávání, zda z Brna dorazí Ondřej Kacetl, který by byl společně s Andrejem Košarišťanem největší brankářskou hvězdou v soutěži.

A teď je tu ještě Martin Holík.

Bude zajímavé sledovat, jak se situace v přerovském brankovišti před startem sezony vyvrbí. Gólmanští předchůdci nastavili laťku vysoko: Lukáš Klimeš s Michaelem Petráskem tvořili nejlepší dvojici v lize. První jmenovaný nyní dostane příležitost v Kometě a Petrásek odešel do Polska.

Kdo je nahradí?

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michal Postava.

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Matyáš Gréč, Tomáš Dřímal.

Útočníci: Roman Pšurný, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Filip Dvořák, Jan Süss, David Dobša, Jan Fencl, Radek Číp, Vlastimil Dostálek, Tomáš Doležal.

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz