Havlíčkův Brod vítá Čermáka a další posily. A co Padělek?

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

Havlíčkův Brod oznámil hned tři posily do svého kádru pro nadcházející druholigovou sezonu. Soubor trenéra Konečného doplní jeden brankář a dva obránci. Klub o tom informoval na svém webu.

Fanshop národního týmu

Novým jménem do brankoviště je Michal Novák. Třiadvacetiletý maskovaný muž prostředí v Kotlině dobře zná ze svého mládežnického působení. Naprostou většinu dosavadní kariéry však strávil mladý brankář v dresu Tábora.

K doposud posledním soutěžním zápasům naskočil Novák během ročníku 2019/2020, kdy hájil táborskou klec ve dvanácti případech.

Foto: bkhb.cz

Mezi tyčemi Bruslařů by se měl i příští rok objevovat talentovaný Ondřej Chaloupek, přičemž konkurenci ještě zvýší další junák Martin Nedvěd. Toto trio si to podle všeho rozdá o pozici gólmanské jedničky.

Obranu Bruslařů nově vyztuží hned dvě jména. Tím známějším je Roman Čermák, který svého času patřil mezi nadějné talenty celého českého hokeje. V juniorských výběrech hrával například s Jakubem Vránou nebo Davidem Pastrňákem a velmi brzy dostal svou extraligovou šanci.

Když si hned v prvním extraligovém zápase připsal gól, vypadalo to na pohádkový rozjezd kariéry.

Jenže pak se ozvalo zdraví.

Měla na něm stát obrana BK Mladá Boleslav, doktoři mu ale zakázali profesionální hokej :( Zajímavá zpověď Romana Čermáka ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Sobota 27. března 2021

Kvůli tomu musel Čermák svou hokejovou pouť přerušit. Lékaři mu totiž další působení v profesionálním sportu nedoporučovali. Přesto se kreativní zadák vrátil alespoň do druhé ligy, kde pomáhal Moravským Budějovicím nebo Hodonínu. Na jihu Moravy přitom spolupracoval s trenérem Michalem Konečným, právě tahle spolupráce teď bude obnovena v Kotlině.

Kromě toho si rodák z Dačic vyzkoušel rovněž mezinárodní EBEL ligu v dresu znojemských Orlů.

Druhý novic havlíčkobrodské defenzivy Jiří Najman prozatím tolik zkušeností nemá. Dvacetiletý obránce naposledy působil v juniorce českobudějovického Motoru, objevil se ale také ve druhé lize, kde nastupoval za Písek.

Oficiální web Bruslařů zároveň informoval o nejisté budoucnosti dvou opor - Aleš Padělek prý uvažuje o návratu do Anglie a Tomáše Mlynáře láká brněnská Kometa. Ta by jej chtěla začlenit do struktury svých mládežnických trenérů a navíc využít v nově tvořeném druholigovém týmu. Oba hokejisté si vzali čas na rozmyšlenou.

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz