HC Lev Praha představil první posily, klub nebude hrát domácí zápasy KHL v O2 Areně

HC Lev Praha se začíná připravovat na premiérovou sezonu v Kontinentální hokejové lize. Nově vzniklý klub už v minulosti informoval o tom, že tým povede z pozice hlavního trenéra Josef Jandač, kterému bude asistovat Jiří Kalous. Na středeční tiskové konferenci pak generální manažer Normunds Sejejs oznámil jména prvních posil, mezi kterými nechybí reprezentanti Ondřej Němec, Tomáš Mojžíš či útočníci Jakub Klepiš a Marcel Hossa. HC Lev nebude hrát své domácí zápasy v moderní O2 Areně, nově vstoupil do jednání s pražskou Spartou.

Jágr Chance liga

Vedení klubu HC Lev jednalo delší dobu se společností BESTSPORT, ke vzájemné dohodě však nakonec nedošlo. "Bylo to o obchodním jednání, jaké parametry z hlediska smluvních podmínek nastavíme. Snaha byla z obou stran, dohodla se však nakonec neudělala," informoval novináře předseda představenstva nově vzniklého klubu Jan Musil.

Lev měl velký zájem na tom, aby mohl ve vysočanské haly působit společně se Slavií. "O2 Arena bylo něco, co by pěkně reprezentovalo KHL, ale život zkrátka přináší překvapení," konstatuje Musil. "Nabídli jsme jim podle našeho mínění standartní tržní podmínky, ale nedohodli jsme se. Myslíme si, že ty podmínky byly lepší než současný kontrakt s týmem, který tam hraje," dodává.

Nově vzniklý klub tak bude s největší pravděpodobností hrát své domácí zápasy Kontinentální hokejové ligy v holešovické Tipsport Areně. "Se Spartou vedeme jednání, která jsou však teprve na začátku. Naším cílem je, abychom získali dobrý pronájem v Tipsport Areně. Musí korespondovat s dobrými parametry pro nás i pro Spartu. Věřím, že se můžeme dohodnout," hlásí Musil s tím, že klub vychází z rozpočtu 19 milionů eur.

Začátek vyjednávání potvrdil i holešovický klub. "HC Lev nás oslovil jako provozovatele Tipsport Arény. HC Sparta a HC Lev v současné době začali reálně jednat o dohodě na nájemní smlouvě. Vyjednáváme tak, aby případná dohoda byla přínosná pro Spartu, její fanoušky i obchodní partnery, to je naše jasná priorita," řekl předseda představenstva Sparty Petr Bříza.

Není však vyloučeno, že se nový celek v průběhu sezony představí i v jiných městech. "Proběhly diskuse, že bychom mohli ve druhé polovině soutěže sehrát nějaký zápas v jiných městech České republiky. Nevidíme důvod, proč nevyhovět. HC Lev je český klub, proto není důvod, aby některé zápasy nesehrál mimo Prahu. Zatím víme o dvou nebo třech městech, ale platí, že základnu budeme mít v Praze," konstatuje šéf klubu.

Na nováčka KHL čeká rovněž boj o české fanoušky. "Uvědomujeme si, že je tu Sparta i Slavie, v Praze ale nejsou pouze Češi. Není to daleko do Pardubic, Plzně či Karlových Varů. Máme určitou přípravu marketingového programu. První půlrok bude návštěvnost dobrá, pak může trochu upadat. Chceme vytvořit dlouhodobý koncept, uvidíme, jak se nám to povede," plánuje Jan Musil.

Klub rovněž usilovně pracuje na složení kádru pro nadcházející sezonu. Už v úterý vyšlo najevo, že smlouvu podepíše gólman Tomáš Pöpperle, za Lva budou hrát rovněž Tomáš Mojžíš, Ondřej Němec, Jiří Hunkes, Jakub Klepiš, Juraj Mikúš či Marcel Hossa. "Jsou to hráči, kteří měli zájem za nás hry, my jsme o ně hodně stáli," říká generální manažer Normunds Sejejs.

O dalších posilách vede klub v těchto dnech jednání. "Ve hře jsou i další jména, ale jednání stále probíhají. Do konce měsíce už bychom měli mít mužstvo kompletní," upozorňuje Sejejs. V médiích se často hovořilo o možném příchodu veterána Petra Nedvěda. "Nemohu k tomu zatím nic víc říct, mám jen informace, které se objevily v novinách," dodává generální manažer.

Aktuální tým čítá sedm jmen, další hráči by měli na soupisku brzo přibýt. "Kádr chceme mít uzavřený do začátku července. S přípravou bychom chtěli začít 16. července na Spartě, následovat bude soustředění v Liberci a ve Švýcarsku. Tam odehrajeme několik přípravných zápasů s tamními mužstvy a jedním týmem KHL, přípravu zakončíme v Doněcku na Dombass Cupu," vysvětluje Sejejs.

Na sestavení mužstva se rovněž podílí i hlavní trenér Josef Jandač, jenž v uplynulém ročníku vedl pražskou Spartu. "Jsme spolu v kontaktu prakticky každý den, bavíme se o různých hráčích. Nad případnými posilami musí panovat shoda. Chceme vytvořit kvalitní mužstvo, které bude mít šanci bojovat o postup do play off. To je náš cíl pro první sezonu," prozrazuje někdejší vynikající hokejista.

Při skladbě kádru hodlá spoléhat zejména na tuzemské hokejisty. "Chceme vytvořit kostru mužstva z českých hráčů. Ztratili jsme ale hodně času, moc hráčů už na trhu není, většina už má smlouvu jinde. Vycházíme proto z možností, které máme. Nevylučuji, že se objeví někteří ruští hráči, ale spíš počítáme s nějakými hokejisty z Kanady," uzavírá generální manažer nově vzniklého klubu.

Klub zatím nemůže registrovat hráčské smlouvy na centrále KHL, dosud totiž neobdržel licenci. "To je ale pouze formální věc. Vše je domluvené a máme i přidělené číslo," informuje Jan Musil. Oficiálně licenci zatím HC Lev nedostal kvůli chybějící nájemní smlouvě na halu. Ve stejné situaci jsou i další nováčci KHL Slovan Bratislava a ukrajinský Donbass Doněck.

Aktuální podoba kádru HC Lev pro nadcházející sezonu:

Brankář:

Tomáš Pöpperle

Obránci:
Tomáš Mojžíš, Ondřej Němec, Jiří Hunkes.

Útočníci:
Jakub Klepiš, Juraj Mikúš, Marcel Hossa.

Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz