HC Motor získal prvoligovou licenci. Nyní usiluje o pronájem Budvar arény, bude jednat i s Kotalíkem

20. července 2013, 5:30

Ladislav Lhota

Vypadá to nadějně. České Budějovice pravděpodobně nezmizí z hokejové mapy, přestože extraligový Mountfield se nedávno přesunul do Hradce Králové. Akciová společnost HC Motor v čele s předsedou představenstva a úspěšným podnikatelem Zdeňkem Caskou získala dnes prvoligovou licenci od Královských lvů a v pondělí předloží svazovým orgánům žádost o účast ve druhé nejvyšší soutěži.

Nový fanshop

Další uchazeči o licenci, která dosud patřila hradeckému klubu, Kolín a Poruba, vypadli ze hry. Důležitý dokument odkoupil HC Motor České Budějovice. Tento subjekt vznikl teprve nedávno a podnikatel Caska jej založil proto, že je budějovickým rodákem a nechtěl připustit zánik ligového hokeje v jihočeské metropoli. Chod klubu hodlá financovat z vlastních zdrojů a s přispěním dalších partnerů.

Do názvu se vrátil Motor z nostalgie ke klubu, který pod touto hlavičkou působil v Budějovicích od roku 1965 do začátku devadesátých let. Přímá souvislost se známým průmyslovým podnikem ale tentokrát neexistuje. Zástupci HC Motor uzavřeli rámcovou dohodu s HC České Budějovice, který u břehu Vltavy vychovává hokejovou mládež. „To je velmi důležitá věc, aby mladí kluci měli možnost přecházet do týmu dospělých,“ komentuje bývalý útočník Jaroslav Brabec, jenž aspiruje v novém Motoru na hlavní manažerskou pozici.

V pondělí podá HC Motor v sídle hokejového svazu oficiálně přihlášku k účasti v 1. lize a doloží ji smlouvou s budějovickými mládežníky. Klub by měl obdržet stejné registrační číslo, jaké má k dispozici HC Č. Budějovice, což usnadní přechod hráčů mezi juniorskou a dospělou věkovou kategorií. Aby však klub mohl účinkovat ve druhé nejvyšší soutěži, potřebuje od Statutárního města České Budějovice získat do pronájmu prostory v Budvar aréně.

Rada města bude o nájemci Budvar arény rozhodovat ve středu. „Doufáme pevně, že získáme od radních podporu a důvěru a společně se nám podaří vrátit do Budějovic ligovou soutěž,“ říká Brabec, jenž dosud zastává post sportovního manažera mládeže v Příbrami. V HC Motor by měl převzít kumulovanou funkci sportovního a generálního manažera. Radní se údajně budou zabývat i návrhy od skupiny vedené hokejistou a trenérem Radkem Bělohlavem, která chce rovněž zachránit budějovický hokej.

HC Motor však zřejmě disponuje všemi trumfy. V Hradci Králové získal nejen licenci, ale také příslib o hráčské spolupráci, který spočívá v převzetí smluv dosavadních členů prvoligového kádru na východě Čech. Další hráče mu zaručuje smlouva s HC Č. Budějovice, jemuž náleží práva na budějovické hokejisty, kteří momentálně nemají nikde uzavřenou smlouvu. V úvahu přicházejí Polodna, Ferebauer či veterán Šperger. „Chceme oslovit rovněž Aleše Kotalíka, ale počkáme až na rozhodnutí městské rady,“ vysvětluje Brabec.

Hokejisté v jihočeské metropoli budou mít naspěch. Prvoligová soutěž startuje 11. září a pokud radnice přiklepne Motoru pronájem v hale, hodlá vedení klubu poslat třicítku hráčů na led již 29. července. V prvním tréninkovém kempu mají dostat šanci také nadějní místní junioři. Hlavním koučem bude Josef Řeháček, jenž v nedávné minulosti vedl prvoligové týmy Písku a Litoměřic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz