HC Žraloci Vyškov

30. července 2000, 12:33

hokej.cz redakce

Rok založení: 25. 6. 2003
Klubové barvy: modrá a bílá

Kapacita stadionu: - (- k sezení)

Jágr Chance liga

VEDENÍ KLUBU:

  • Předseda: Aleš Sommer
  • Manažer: Jaromír Látal
  • Sportovní manažer: Richard Němec

REALIZAČNÍ TÝM:

  • Trenér: Zdeněk Balabán
  • Asistent trenéra: Richard Němec
  • Lékař týmu: Dr. Petr Kos
  • Kustod: Jiří Závodný

Adresa:


Z historie klubu

Hokejový oddíl HC ŽRALOCI Vyškov s.r.o, který byl založen v červnu tohoto roku má kořeny v hrušeckém hokeji, jehož historie je dnes již více jak šedesátiletá. Během posledních deseti let se mužstvo TJ Tatranu Hrušky pokoušelo několikrát vstoupit mezi krajskou elitu.

V sezoně 1994-95 oddíl Hrušek na brněnském Rondu bojoval o postup do KP 1 s družstvem Boskovic. Nakonec vyhrálo soutěž KP 2 mužstvo Boskovic, lepším poměrem branek. V další sezoně již vedení Tatranu nedokázalo udržet brněnské hráče, družstvo podalo jen průměrný výkon a skončilo uprostřed tabulky. Nedostatek financí přinutil funkcionáře k přehlášení mužů do nejnižší soutěže – okresního přeboru.

Tým v této soutěži jednoznačně kraloval s každoročně nejlepším střelcem Tomášem Zmeškalem. Postup ovšem Tatran Hrušky přenechával jiným. Až v sezoně 2000-2001 se realizační tým rozhodl postoupit do vyšší soutěže. Ovšem nejtěžším soupeřem se stalo družstvo vyškovských VLKŮ, pozdější B tým ŽRALOKŮ.

V KP 2 bylo nutné vybudovat mužstvo, které bude mít ambice hrát důstojnou roli v této soutěži. V této době se zde, již začali objevovat hráči, kteří působí v týmu dodnes. Například Petr Pokorný, Jindra Vacek, František Ševčík, Pavel Dobeš a další. Hned od začátku soutěže, bylo mužstvo Tatranu pasováno na favorita. V tomto období se ale dostavěl zimní stadion v Hodoníně a bylo jasné, že hodonínské vedení touží hrát vyšší soutěž.

Utkání Hrušek s Hodonínem, bývalo velmi zajímavým duelem, který vždy přilákal do ochozů zimních stadionů stovky diváků a v Hodoníně byla dokonce hala vyprodána. Obě mužstva se snažila dostat do finále KP 2. Nakonec Hrušky šly do finále o přeborníka KP 2, které vyhráli nad Moravskými Budějovicemi 2:1 na utkání a postoupily do KP 1. Vzhledem k tomu, že se brněnský svaz LH snažil zkvalitnit soutěž KP 1, přizval pro rok 2001-2002 i Hodonín. Po vítězství v KP 2 došlo ke spolupráci hrušeckého a vyškovského hokeje. Družstvo mužů vstoupilo do soutěže jako HC Vyškov a začalo používat neoficiální název ŽRALOCI Vyškov.

V přípravě před loňskou sezonou se vybudoval velmi silný kádr, který z 15. utkání jen jednou prohrál. Ostatní mužstva ŽRALOCI porazily rozdílem třídy. Do sezony 2001 – 2002 vstoupilo šest mužstev (KP 1) a  pokoušelo se vyhrát soutěž a zúčastnit se baráže o druhou ligu.

Náš tým vedený trenérem Balabánem si vedl opět velmi dobře a vyhrál suveréně základní část soutěže. V tuto dobu se vedení klubu dohodlo, že dohraje konec II. ligy místo KOMETY Brno. Mužstvo posílili tito hráči: Kočara (Senátoři), Drábek (Senátoři), Karný (Prostějov), Vojtek (Žilina), Balabán (Blansko). Po dohodě byli také převedeni hráči KOMETY Sedláček, Meixner, Elsner ,Šimeček, Točík, Benýšek. Síla nového týmu byla veliká a jen nemoc připravila ŽRALOKY v Kroměříži o body.

Dobrými výsledky a také trochou se štěstím se ŽRALOCI dostali na třetí místo play off, kde přešli přes Blansko a v dalším kole přes Nový Jičín. Ve finále nastoupilo mužstvo proti týmu Olomouce, kterou posílil olympijský vítěz Jiří Dopita. Prohry ve finále (1:0) a (3:2), tak ukončily výbornou sezonu 2002/2003. Nová sezona 2003/2004 se ve Vyškově začala chystat již v dubnu.

Bylo nutné dovést do úspěšného konce převod práva startu ve II. lize z Brna do Vyškova. Nakonec tento převod svaz potvrdil 25.6.2003 a zároveň posvětil založení nového klubu HC ŽRALOCI Vyškov s.r.o. Z mužstva, však odešli nejlepší hráči, převážně do vyšších soutěží, přesto v základu zůstalo 11 hráčů loňského úspěšného týmu.

Cíle klubu

Hlavní cíl pro nastávající sezonu je vytvořit a stabilizovat kádr pro nastávají sezonu tak, aby hrál důstojnou roli v soutěži. Dalším cílem je znovu obnovit slávu vyškovského hokeje, z dob, kdy ve Vyškově působila Dukla. Také je důležité naučit domácí diváky chodit na hokej a fandit svému klubu. V neposlední řadě je nutné získat podporu města a místních firem pro hokejovou mládež i pro mužstvo dospělých.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz