Hecl zkusil proti svým „jerglovku“. Překvapily ho dresy a potěšil transparent

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Až na jednu sezonu strávenou ve Švédsku a chvilkové angažmá ve Slovanu Bratislava odehrál slovenský útočník Marek Hecl veškerou část své dosavadní kariéry v mateřském Trenčíně. Teď si jako posila olomoucké Mory poprvé zahrál proti němu. A bylo vidět, že na něj v jeho rodném městě stále myslí.

HokejkaTV

Hrstka fanoušků, která do Olomouce přicestovala, rozbalila v sektoru pro hostující příznivce viditelný transparent. Na první pohled bylo jasné, komu je věnován. „V Trenčíně mám fanoušky, jsou tam super. Měli mě tam rádi. Za transparent jsem jim vděčný a chtěl bych jim touto cestou i poděkovat,“ cenil si 21letý útočník.

I tento vzkaz dodal zápasu v Heclově případě na výjimečnosti. „Bylo to specifické hrát poprvé proti Trenčínu. Díky bohu jsem si nepopletl dresy. Navíc se vyhrálo, takže super,“ těšilo ho.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Dres si sice nespletl, dříve příchozí fanoušci ale museli nejspíš dvakrát zaostřit, než se pořádně zorientovali. Na rozbruslení totiž vyjely oba celky v červené variantě svého zápasového odění. 

„To se mi ještě nestalo, byla tam nějaká chybička. Ale nevadí, po rozbruslení jsme se převlékli,“ uvedl Hecl, jedna ze čtyř předsezonních posil olomouckého celku.

Ofenzivní štírek si celý zápas užíval. Naladil se už trochu i před ním. „Mám tam pár kamarádů, se kterými jsem vyrůstal. Napsali jsme si, trochu jsme se pošťuchovali. Myslím si, že to proběhlo všechno, jak mělo,“ usmíval se.

Nechybělo moc a k olomoucké výhře, která nakonec byla orámována skórem 6:3, mohl přispět gólově taky. Ve druhé třetině pálil z pravého kruhu, branku Michala Valenta ale těsně minul. Na první branku za Kohouty tak ještě čeká, to zatím jeho snažení v novém působišti trochu neguje.

„Cítím se celkem fajn, akorát se trochu trápím v koncovce. Nějak mi to tam nepadá, ale věřím, že se to zlepší. Šance mám, pracuju na tom a věřím, že to přijde,“ nelámal si zbytečně hlavu.

„Zatím se cítím celkem fajn, akorát se trochu trápím v koncovce. Nějak mi to tam nepadá, ale věřím, že se to zlepší.“

Gól se mu nepovedlo dát ani v nájezdech, na které se trenéři obou týmů domluvili po odehrání základní hrací doby i následného prodloužení. Zkusil kličku s hokejkou mezi bruslemi, tzv. „hertlovku“. I když v Olomouci spíš známou jako „jerglovku“. V minulé sezoně tímto způsobem totiž proti Třinci skóroval útočník Aleš Jergl.

„Viděl jsem ten Jerglův gól,“ prozradil Helc. „Tu kličku zkouším, na tréninku mi to celkem vychází, teď se mi to ale nepodařilo. Nevadí, je potřeba to zkoušet a jednou to určitě vyjde,“ řekl čtyřnásobný slovenský reprezentant. 

Další šanci na první střelecký zápis v novém dresu má už ve čtvrtek, kdy se Mora po dvou vydařených zápasech proti jihlavské, potažmo trenčínské Dukle představí na ledě Komety Brno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz