Historicky první Australan je o krok blíž NHL! Vítkovický objev Nathan Walker podepsal Washingtonu

25. července 2014, 17:00

Václav Jáchim

Před lety odešel do Ostravy, aby si pomohl najít směr za velkým snem. Mladý australský útočník Nathan Walker zamířil do mládežnických výběrů Vítkovic, pod dohledem Jakuba Petra a dalších trenérů rozvíjel talent a nesporné přednosti. Dravý mladík se brzy prosadil do naší nejvyšší soutěže, strávil v ní dvě sezony, pak poskočil o kategorii výš. A dosáhl svého. Ačkoli se to leckomu možná nezdálo reálné, Walker nyní bere klepe za kliku od dveří mezi zámořskou elitu. Po červnovém draftu má totiž v kapse nováčkovskou smlouvu s Washingtonem!

Týden hokeje 2022

Tenhle krok posouvá Walkera zase o kousek blíž NHL. Pokud se do ligy prosadí, bude historicky prvním Australanem, kterému se něco takového povedlo. Ovšem někdejší bojovník Vítkovic není žádným hokejovým exotem, cestu mezi zámořskou elitu si prošlápl jednak v Tipsport extralize, jednak během angažmá v americké USHL a hlavně farmářské AHL.

"Nathan loni absolvoval kemp Washingtonu, načež se dohodl s jeho farmou, kam přešel, aniž by měl možnost hrát v sezoně 2013-14 za první tým. V klubu s ním byli spokojeni, ovšem před draftem byla Walkerova budoucnost otevřená. Klidně si ho mohl vzít jiný tým. Nicméně Nathan vedení Capitals přesvědčil, v draftu připadl Washingtonu. Je nepochybné, že si šanci vybojoval poctivými výkony v uplynulých měsících," říká hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Příběh dvacetiletého rodáka z britského Cardiffu, který se hokeji vyučil v nehokejové Austrálii, dokázal, že touhu prodrat se do NHL si může splnit každý. Za předpopkladu maximálního nasazení, bojovnosti a odhodlání. I štěstí. Nathanovi prospěl pobyt ve Vítkovicích, kam přišel během sezony 2007-08 poté, co si ho v průběhu působení opačné straně planety všiml trenér Jakub Petr.

Australský reprezentant ve vítkovickém klubu rozkvetl do krásy. "Ohromně na sobě pracoval a chtěl být stále lepší. Loni se naskytla možnost, aby Nathan odešel do USHL. Kdyby vítkovický klub chtěl, Walkera by nepustil, hráče měl pod smlouvou. Ale lidé z vedení vyšli vstříc a za to zaslouží poděkování. Nathan získal v americké juniorce cenné zkušenosti, pak zamířil na farmu Washingtonu a klub ho nakonec draftoval," konstatuje Vůjtek.

Capitals brali Walkera z 89 pozice, předtím v draftu ukázali na Jakuba Vránu a Vítka Vaněčka. Oba čeští talenti v minulých dnech uzavřeli s klubem nováčkovské kontrakty, teď se přidává i Walker. Další hráč organizace z amerického hlavního města, jenž prošel českými soutěžemi, má trošku náskok, už si totiž v týmu Hershey Bears zkusil farmu. Během 43 utkání vstřelil pět branek a přidal šest nahrávek.

Nyní má v kapse tříletý nováčkovský kontrakt, který s klubem vyjednával hráčův zámořský zástupce Allan Walsh. "Nathan dostal maximální podmínky, které mu pravidla soutěže umožňují. Myslím, že má slušnou perspektivu směrem k prvnímu týmu, v Capitals jeho schopnosti znají. Ale samozřejmě bude záležet, jak si Nathan povede v tréninkovém kempu a v sezoně. Předpoklady potvrdil, podpis smlouvy je pro něj dalším úspěchem a potvrzením, že kráčí dobrým směrem. Teď už to záleží jen a jen na něm," uzavírá Vladimír Vůjtek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz