Historie hokejové ligy, sezona 1951-1952

6. ledna 2002, 13:07

Miloslav Jenšík

Plekanec Chance liga

Mistrovství republiky

Skupina A

1. ZSJ Hutě Chomutov              10  9 0 1   68:30   18
2. ZSJ Sparta ČKD Sokolovo Praha  10  7 0 3   59:33   14
3. ZSJ SKP České Budějovice       10  5 1 4   43:39   11
4. ZSJ Škodovka Plzeň             10  4 0 6   41:59    8
5. ZSJ Slavia Karlovy Vary        10  2 2 6   36:58    6
6. ZSJ SONP Kladno                10  1 1 8   25:53    3

Skupina B:

1. ZSJ Zbrojovka Brno I           10  6 3 1   53:31   15
2. ZSJ Tatra Smíchov / LTC        10  6 2 2   40:30   14
3. ZSJ ČSSZ Prostějov             10  5 3 2   38:28   13
4. ZSJ GZ Královo Pole            10  5 0 5   56:35   10
5. ZSJ Slavia Pardubice           10  0 4 6   31:56    4
6. ZSJ Šverma Jinonice / I.ČLTK   10  2 0 8   23:61    4

Skupina C:

1. ATK Praha                      10  9 0 1   80:12   18
2. ZSJ Vítkovické železárny       10  8 0 2  100:22   16
3. S. NV Bratislava               10  6 1 3   66:51   13
4. ZSJ Tatranske píly Poprad      10  3 0 7   39:59    6
5. ZSJ KP Opava                   10  2 1 7   25:76    5
6. ZSJ Slovena Žilina             10  1 0 9   28:118   2

Finále:

1. Vítkovické železárny            5  4 0 1   28:12    8
2. ATK Praha                       5  3 2 0   21:15    8
3. Tatra Smíchov / LTC             5  2 1 2   17:25    5
4. Zbrojovka Brno I                5  1 2 2   19:16    4
5. Sparta ČKD Sokolovo             5  2 0 3   20:19    4
6. Hutě Chomutov                   5  0 1 4    9:27    1

  • Vítkovice: Nachmillner, Hromniak - Remiáš, O. Pavlík, Planka, Šumlanský, Otte - Blažek, Bouzek, V. Bubník, Seiml, Staněk, Garstka, Schober, Sysala, Návrat - trenér Bouzek
  • ATK: Záhorský, F. Bartoš - M. Nový, Ošmera, Z. Pýcha, Lidral, R. Jančuška - Rejman, Bartoň, Sekyra, Vašat, Šinágl, Fišer, Pleticha, Náprstek, Kámiš, Pertešín - trenér Komínek
  • Tatra / LTC: Brothánek, Markl - Gut, O. Němec, Trousílek, Hroník - Veselý, F. Žák, Charouzd, Nepomucký, Pipka, M. Pospíšil, Petkov, Reisner, Švabenický - trenér Stárka
  • Nejlepší střelci: Seiml (Vítkovice) a M. Kluc (Chomutov) 23

Finále se v této i následujících třech sezonách hrálo jako jednorázový turnaj v rozpětí jediného týdne - v této
sezoně v Ostravě a Praze.

Podle propozic měl z každé skupiny 6. tým sestoupit a 5. obhájit účast v baráži s 2. z regionálně příslušné
oblastní kvalifikace krajských přeborníků; nakonec nesestoupil nikdo, liga byla rozšířena na 21 účastníků.

  • Ligová kvalifikace - turnaje krajských přeborníků - A: TOS Holoubkov 12, Pérovna Hostivař 10, HDB Sokolov 6, ČSSZ Tábor 6, AZNP Mladá Boleslav 4, Kolora Liberec 4, Korda Litvínov 0
  • B: OKD Ostrava 12, Staré Město 8, MŽ Olomouc 8, PZ Havlíčkův Brod 8, Sokol Šlapanice 4, Škoda Hradec Králové 2, RAMO Pardubice 0
  • C: ČSSZ Dukla Prešov, Kovosmalt Petržalka, atd.

Vítěz slovenské skupiny nakonec do ligy nepostoupil, aby mohl být rovnou po svém vzniku zařazen další armádní tým - Křídla vlasti Olomouc

  • Baráž: Slavia K. Vary - Hostivař 8:4, 15:0; Slavia Pardubice - Staré Město 5:3, 9:2; KP Opava - Petržalka 12:1, 8:4

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz