Historie hokejové ligy, sezona 1952-1953

6. ledna 2002, 13:11

Miloslav Jenšík

Plekanec Chance liga

Mistrovství republiky

Skupina A:

1. ZSJ Sparta ČKD Sokolovo       12  11 0 1   89:27   22
2. ZSJ Hutě Chomutov             12  10 0 2  100:38   20
3. ATK Praha                     12   7 1 4   78:39   15
4. ZSJ Slavia Karlovy Vary       12   5 1 6   68:61   11
5. ZSJ ZVIL Plzeň                12   4 1 7   46:70    9
6. ZSJ TOS Holoubkov             12   3 0 9   61:86    6
7. ZSJ SONP Kladno               12   0 1 11  11:132   1

Skupina B:

1. ZSJ SKP Č. Budějovice         12  10 0 2   83:41   20
2. ZSJ GZ Královo Pole           12   8 1 3   85:55   17
3. ZSJ Zbrojovka Brno            12   7 0 5   72:45   14
4. ZSJ Slavia Pardubice          12   5 3 4   47:52   13
5. ZSJ Tatra Smíchov / LTC       12   5 1 6   51:69   11
6. ZSJ Motorlet Praha / I. ČLTK  12   2 2 8   38:70    6
7. ZSJ ČSSZ Prostějov            12   1 1 10  35:79    3

Skupina C:

1. ZSJ Vítkovické železárny      12  11 1 0  100:21   23
2. ZSJ OKD Ostrava               12  10 0 2   90:59   20
3. Křídla vlasti Olomouc         12   6 2 4   92:48   14
4. ZSJ Tatranské píly Poprad     12   6 0 6   74:67   12
5. ZSJ NV Bratislava             12   5 1 6   76:51   11
6. ZSJ KP Opava                  12   2 0 10  35:109   4
7. ZSJ Slovena Žilina            12   0 0 12  11:123   0

Po vytvoření tzv. "DSO" převzaly civilní týmy v průběhu soutěže povinně jejich názvy podle začlenění patronátních závodů do odborových svazů; finálové turnaje už byly sehrány pod novými jmény.

Finále A:

1. TJ Spartak Praha Sokolovo / Sparta  5  4 1 0   25:16  9
2. TJ Baník Vítkovice                  5  3 0 2   27:17  6
3. TJ Slavoj České Budějovice          5  2 2 1   29:21  6
4. TJ Baník Chomutov                   5  2 0 3   21:23  4
5. TJ Baník Ostrava OKD                5  1 2 2   23:33  4
6. TJ Spartak Královo Pole             5  0 1 4   21:33  1

Finále B:

 7. TJ Spartak Brno ZJŠ / Zbrojovka    5  4 1 0   28:11   9
 8. TJ Dynamo Karlovy Vary             5  2 2 1   31:15   6
 9. Křídla vlasti Olomouc              5  3 0 2   26:19   6
10. ATK Praha                          5  2 1 2   22:18   5
11. TJ Dynamo Pardubice                5  2 0 3   18:22   4
12. TJ Tatran Poprad                   5  0 0 5   11:51   0

  • Sparta: Jiří Hanzl, Mangl - Cee, Z. Ujčík, Tikal - Kus, V. Zábrodský, Vecko, Kameník, Prchal, Jan Hanzl, Ziegler, Karban - trenér V. Zábrodský
  • Vítkovice: Nachmillner - Ošmera, O. Pavlík, Remiáš, Planka, Otte - Blažek, Bouzek, V. Bubník, Seiml, Staněk, Garstka, Schober, Návrat - trenér Bouzek
  • České Budějovice: Vodička, Kolouch - Vacovský, Španninger, Charypar, Lenc - V. Němec, F. Mizera, Č. Pícha, Hajšman, Bílek, Fiala, Pešek - trenér Piloušek
  • Nejlepší střelec: M. Kluc (Chomutov) 33

Finále A se hrálo v Ostravě a Brně, finále B v Karlových Varech a Praze.

Poslední a předposlední ze skupin (až na Motorlet / I. ČLTK) sestoupili, kvalifikace krajských přeborníků se
neuskutečnila - z civilních týmů nesměl postoupit nikdo, aby mohly být do příštího ročníku ligy zařazeny nově vytvořené týmy ozbrojených složek Tankista Praha (pozemní vojsko) a Rudá hvězda Brno (ministerstvo vnitra) a soutěž mohla být znovu zúžena na 18 účastníků.

Protože od tohoto roku až do konce totalitní éry nesly všechny sportovní kluby povinné označení TJ (Tělovýchovná jednota), nebude v napříště v jejich bázvech uváděno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz