Historie hokejové ligy, sezona 1987-1988

6. ledna 2002, 16:03

Miloslav Jenšík

Plekanec Chance liga

I. liga - základ a nadstavba

 1. Motor Č. Budějovice     34   20  5  9   124: 85   45
 2. VSŽ Košice              34   19  7  8   138:106   45
 3. Sparta ČKD Praha        34   19  6  9   139:102   41
 4. Dukla Jihlava           34   17  7  10  132:113   41
 5. CHZ Litvínov            34   18  3  13  137:149   39
 6. Tesla Pardubice         34   15  7  12  131:113   37
 7. Dukla Trenčín           34   14  5  15  128:120   33
 8. Poldi SONP Kladno       34   11  8  15  125:136   30
 9. Škoda Plzeň             34   12  4  18  120:141   28
10. Gottwaldov / Zlín       34    9  7  18  116:135   25
11. Slovan Bratislava CHZJD 34    7  7  20   87:134   21
12. Zetor Brno              34    6  8  20   86:129   20

  • Play off - čtvrtfinále: České Budějovice - Kladno na zápasy 1:3 (1:3, 8:6, K - ČB 2:1, 7:2), Košice -Trenčín 3:1 (4:3, 5:2, T - K 5:2, 2:5), Sparta - Pardubice 3:1 (3:2, 2:5, P - S 2:4, 4:5), Jihlava - Litvínov 3:0 (4:3, 5:3, L - J 4:6)
  • O 5. - 8. místo: České Budějovice - Trenčín na zápasy 3:0, Pardubice - Litvínov 3:0
  • O 5. místo: České Budějovice - Pardubice 3:0
  • O 7. místo: Trenčín - Litvínov 3:0
  • Semifinále: Košice - Kladno 3:1 (8:3, 2:3, Kl - Ko 2:4, 3:6), Sparta - Jihlava 3:2 (4:0, 1:7, J - S 1:2, 3:1, - S - J 5:1)
  • O 3. místo: Jihlava - Kladno na zápasy 3:2
  • Finále: Košice - Sparta 3:1 (0:2, 4:0, S - K 3:6, 5:6 po prodloužení)
  • O záchranu: Gottwaldov 16 (bonifikace 2), Plzeň 15 (3), Bratislava 13 (1), Zetor 10 (0)
  • Konečné pořadí: 1. Košice, 2. Sparta, 3. Jihlava, 4. Kladno, 5. České Budějovice, 6. Pardubice, 7. Trenčín, 8. Litvínov, 9. Gottwaldov / Zlín, 10. Plzeň, 11. Bratislava, 12. Brno
  • Košice: Švárny, Dragan - Bača, Slanina, Božík, J. Bondra, M. Jančuška, Danko, Bakoš, Marcinko - Svitek, Vodila, Liba, P. Bondra, Štefanovič, Staš, Belas, Veselovský, Bartánus, Talpaš, O. Sýkora, Pavol Zůbek, Peter Zůbek, Žabka, Spodniak - trenéři Faith a Šterbák
  • Sparta: Šindel, Tóth - Gudas, F. Kučera, Kročák, Reindl, Tatek, Táborský, Maškarinec - D. Volek, Hrdina, J. Doležal, Pázler, Hrbek, Jelínek, Kastner, Petrovka, Žemlička, M. Černý, Kasík, Gross, Hosták, Geffert - trenéři Wohl a Horešovský
  • Jihlava: O. Svoboda, Beňo, Steklík - Benák, D. Kadlec, Ščerban, Roman Kaňkovský, I. Dostál, Kolek, Kolda, Karel Šmíd, Pavel Augusta, Z. Trávníček II. - L. Dolana, Polcar, Lubina, Válek, Rusnák, P. Vlk, Konopčík, Robert Holík, J. Hrbatý ml., Mašek, Mejzlík, A. Micka, Štraub, G. Žák, J. Šťastný, Kapusta, Jungwirth, P. Kaňkovský - trenéři J. Augusta a Jaroslav Holík
  • Nejlepší střelec: V. Růžička (Trenčín ) 38
  • I. ČNL: Vítkovice 60, DS Olomouc 41, Stadion Hradec Králové 38, Dukla Jihlava B 37, Slezan Opava 37, Šumavan Vimperk 32, VTJ Písek 31, Slavia IPS Praha 31, Lokomotiva Ingstav Brno 31, TŽ Třinec 27, AŠ Mladá Boleslav 24, Slovan Ústí n. L. 19; konečné pořadí po play off a turnaji o záchranu: Vítkovice - Olomouc, Jihlava B, Vimperk, Písek, Opava, Hradec Králové, Slavia, Třinec, Mladá Boleslav, LI Brno, Ústí n. L.
  • I. SNL: Plastika Nitra
  • O postup: Vítkovice - Nitra na zápasy 3:0 (2:1, 4:2, 6:3)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz