Historie hokejové ligy, sezona 1988-1989

6. ledna 2002, 16:08

Miloslav Jenšík

Plekanec Chance liga

I. liga - základ a nadstavba

 1. Tesla Pardubice          34   23  6  5   158:95   52
 2. Dukla Trenčín            34   19  4  11  148:126  42
 3. Dukla Jihlava            34   17  5  12  118:103  39
 4. Škoda Plzeň              34   16  6  12  130:110  38
 5. VSŽ Košice               34   14  9  11  125:116  37
 6. Sparta ČKD Praha         34   14  6  14  116:123  34
 7. Motor České Budějovice   34   13  7  14  119:111  33
 8. CHZ Litvínov             34   13  6  15  151:148  32
 9. Vítkovice                34   12  6  16  106:134  32
10. Gottwaldov / Zlín        34   11  8  15  103:110  30
11. Poldi Kladno             34   11  7  16  129:163  29
12. Slovan Bratislava CHZJD  34   3   6  25   95:159  12

  • Play off - čtvrtfinále: Pardubice - Litvínov na zápasy 3:0 (4:3, 9:5, L - P 6:7), Trenčín - České Budějovice 3:1 (4:3, 2:3, ČB - T 5:7, 2:3), Jihlava - Sparta 1:3 (2:3, 5:1, S - J 4:1, 5:2) Plzeň - Košice 0:3 (2:3, 1:6, K - P 3:1)
  • O 5. - 8. místo: Jihlava - Litvínov na zápasy 3:0, Plzeň - České Budějovice 0:3
  • O 5. místo: Plzeň - Litvínov 3:1
  • O 7. místo: Jihlava - České Budějovice 3:2
  • O 9. místo: Vítkovice - Gottwaldov 1:3
  • Semifinále: Pardubice - Sparta 3:0 (4:2, 6:1, S - P 3:7), Trenčín - Košice 3:0 (8:0, 5:3, K - T 5:7)
  • O 3. místo: Košice - Sparta na zápasy 3:2
  • Finále: Pardubice - Trenčín 3:1 (4:3, 3:1, T - P 4:2, 1:4)
  • O účast v prolínací soutěži: Vítkovice 11 (bonifikace 3), Gottwaldov 9 (2), Bratislava 6 (0), Kladno 4 (1)
  • Konečné pořadí: 1. Pardubice, 2. Trenčín, 3. Košice, 4. Sparta, 5. Jihlava, 6. České budějovice, 7. Plzeň, 8. Litvínov, 9. Vítkovice, 10. Gottwaldov, 11. Bratislava, 12. Kladno
  • Pardubice: Hašek, Barta - T. Marek, Mečiar, Seidl, P. Vršanský, M. Střída, M. Hrubeš, Filip, Srnka, Panchártek - Janecký, J. Kovařík, Šejba, E. Musil, R. Vršanský, Z. Čech, J. Kopecký, J. Jiroutek, Lubina, Herold, Czerlinski, Lupoměský, R. Král, Koreček, Haupt - trenéři V. Martinec a V. Šťastný
  • Trenčín: Hartmann, Tóth, Harvánek - Jiří Látal, Medřík, Bokroš, Pavlas, Brázda, Sekeráš, Murín, Valko - Kron, Haščák, Kapusta, Kolník, V. Růžička, Cíger, Dušan Gregor, Franta, Eichenmann, Kontšek, Mimochodek, Okuliar, Pažitka, Suhrada - trenéři Walter a Výboh
  • Košice: Dragan, Švárny - Bača, Slanina, J. Bondra, Božík, Danko, M Jančuška, Marcinko, Varholík, Záruba - Svitek, Vodila, Talpaš, Belas, O. Sýkora, Staš, P. Bondra, Štefanovič, Bartánus, Majerčík, Veselovský, Pavol Zůbek, Peter Zůbek, Žabka - trenéři Faith a Šterbák
  • Nejlepší střelec: V Růžička (Trenčín) 46

Změnila se regule skupiny o záchranu: poslední dva musí účast v příštím ročníku obhajovat v dvoukolovém prolínacím turnaji s dvěma nejlepšími týmy obou národních lig.

  • I. ČNL: DS Olomouc 52, Zetor Brno 44, Šumavan Vimperk 43, TŽ Třinec 41, Dukla Jihlava B 40, Slezan Opava 35, VTJ Písek 35, AŠ Mladá Boleslav 31, Slavia IPS Praha 29, Stadion Hradec Králové 28, Lokomotiva Ingstav I Brno 25, VTJ Litoměřice 5; konečné pořadí po play off a skupině o záchranu: Zetor Brno, Olomouc - Vimperk, Třinec, Jihlava B, Opava, Mladá Boleslav, Písek, Hradec Králové, LI Brno, Slavia, Litoměřice
  • I. SNL: Partizán L. Mikuláš, Plastika Nitra
  • O postup - prolínací turnaj: Zetor Brno 13, Kladno 13 - Olomouc 12, Nitra 8, Slovan Bratislava 7, Liptovský Mikuláš 7

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz