Historie hokejové ligy, sezona 1991-1992

6. ledna 2002, 16:18

Miloslav Jenšík

Plekanec Chance liga

I. liga - západní skupina

1. HC Škoda Plzeň          38   21  7 10  139:112  49
2. HC Chemopetrol Litvínov 38   19  7 12  166:138  45
3. Dukla Jihlava           38   21  2 15  132: 97  44
4. Poldi Kladno            38   16 10 12  134:138  42
5. HC Sparta Praha         38   17  5 16  146:127  39
6. HC Pardubice            38   17  5 16  130:123  39
7. Zetor Brno              38    8  4 26  113:169  20

Východní skupina

1. Dukla Trenčín           38   21  6 11  174:156  48
2. Vítkovice               38   17  7 14  168:158  41
3. VSŽ Košice              38   16  5 17  140:130  37
4. AC ZPS Zlín             38   13 10 15  124:140  36
5. DS Olomouc              38   15  4 19  136:158  34
6. HC Slovan Bratislava    38   11  8 19  112:134  30
7. ŠKP PS Poprad           38   11  6 21  118:152  28

  • Play off - 1. kolo: Jihlava - Bratislava na zápasy 3:0 (6:0, 4:2 B - J 1:2), Kladno - Olomouc 3:0 (5:4, 2:1,
    O - K 4:5), Sparta - Zlín 3:1 (1:2 na penalty, 8:4, Z - S 1:4, 3:4 na penalty), Košice - Pardubice 3:2 (3:2,
    4:3 v prodloužení, P - K 6:2, 1:2, K - P 5:0)
  • Čtvrtfinále: Trenčín - Kladno 3:2 (10:4, 10:3, K - T 3:9, 5:2, T- K 5:1), Vítkovice - Jihlava 3:2 (4:6,
    6:3, J - V 6:3, 2:6, V - J 6:2), Plzeň - Sparta 3:2 (3:2 v prodloužení, 4:3, S - P 4:2, 4:1, P - S 4:1), Litvínov - Košice 3:0 (7:1, 7:2, K - L 4:5)
  • Semifinále: Plzeň - Vítkovice 3:2 (6:3, 3:4 na penalty, V - P 8:0, 0:3, P - V 5:3), Trenčín - Litvínov 3:1 (3:5, 3:1, L - T 4:5 v prodloužení, 5:6)
  • O 3. místo: Litvínov - Vítkovice 2:0 (4:2, V - L 5:12)
  • Finále: Plzeň - Trenčín 1:3 (2:5, 4:3,T - P 6:4, 5:3)
  • O záchranu: Poprad - Brno 3:2 (6:3, 2:5, B - P 4:6, 4:3 v prodloužení, P - B 4:3 na penalty)
  • Konečné pořadí: 1. Trenčín, 2. Plzeň, 3. Litvínov, 4. Vítkovice, 5. Jihlava, 6. Kladno, 7. Sparta, 8. Košice, 9. Pardubice, 10. Zlín, 11. Olomouc, 12. Bratislava 13. Poprad, 14. Brno
  • Trenčín: Hiadlovský, Murín - Amrich, Holaň II., Chromčo, Kusovský, J. Modrý, Nedoma, Švehla, Sekeráš, Smerčina, Bokroš - Brabec, Gregor, Hanták, M. Hlinka, Jánoš, Kolník, Kontšek, Madový, Pardavý, Petrovický, P. Pýcha, Pálffy, Uharček, Zajíc - trenéři Šupler a Hossa
  • Plzeň: Pejchar, Mašát, Jiří Kučera II. - Řezníček, Jiří Jonák, Vlček, Karel Šmíd, Ruprecht II., Štelcich, Martin Kovařík, Mainer - Kampf, Kořínek, Martin Straka, Volák, D. Bruk, Živný, Čihák, Bayer, J. Šťastný, M. Horáček, Barchánek, Jíří Beránek, Klimt, Steiner, Korejs, Milan Straka, Kreuzmann, J. Turek, S. Beneš - trenéři M. Sýkora a Ruprecht
  • Litvínov: Orct, Cagaš, Knap - Šulc, Vopat, Šlégr, Prachař, Keller, Čmerda, Nosek, Mrázek - Machulda, R. Lang, K. Kašťák, Čaloun, Josef Beránek ml., Ručinský, Prorok, Alinč, Hübl, R. Koláček, Kysela, Heinisch, Burger, Panoch, Kupka, S. Žák - trenéři I. Hlinka a Josef Beránek st.
  • Nejlepší střelec: Pálffy (Trenčín) 41

Týmy v obou skupinách se mezi sebou utkaly čtyřikrát, se soupeři z druhé skupiny dvakrát každý s každým. Do play off postoupilo ze skupin po 6 týmech, 1. a 2. vždy rovnou do čtvrtfinále.

  • I. ČNL: Motor České Budějovice 22 - Slavia Praha 21, TŽ Třinec 19, Stadion Hradec Králové 16, Slezan Opava 12, Baník Hodonín 12, VTJ Tábor 7, Baník Sokolov 3 - Zbrojovka Vsetín 33, HC Brno 32, AŠ Mladá Boleslav 31, Baník Karviná 30, VTJ Písek 27, ZVVZ Milevsko 12

Ve skupině o 1. - 8. místo se nezapočítávaly výsledky ze základní části, v níž se nejprve střetlo všech 14 týmů dvoukolově každý s každým.

  • I. SNL: Plastika Nitra
  • O postup: České Budějovice - Nitra na zápasy 3:1 (6:4, 1:3, 3:2, 5:2)
  • Prolínací kvalifikace: Poprad - Nitra na zápasy 3:0 (3:1, 3:0, 3:1)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz