Historie hokejové ligy, sezona 2000-2001

6. ledna 2002, 16:53

Miloslav Jenšík

Jágr Chance liga

Extraliga - základní část

 1. HC Slovnaft Vsetín      52  30  2  4  1  15  149:115 99
 2. HC Exc. Znojemští orli  52  21  6  5  2  18  151:139 82
 3. HC IPB Poj. Pardubice   52  22  2  8  4  16  156:135 82
 4. HC Chem. Litvínov       52  22  3  7  2  18  141:130 81
 5. HC Sparta Praha         52  22  3  2  6  19  146:139 80
 6. HC Vítkovice            52  21  2 10  3  16  132:126 80
 7. HC Slavia Praha         52  21  4  6  2  19  151:134 79
 8. HC Continental Zlín     52  22  2  7  2  19  143:131 79
 9. HC Oceláři Třinec       52  21  3  4  2  22  164:163 75
10. HC Keramika Plzeň       52  20  3  6  2  21  150:144 74
11. HC České Budějovice     52  20  1  5  5  21  156:154 72
12. HC Vagnerplast Kladno   52  15  5  2  5  25  127:176 62
13. HC Femax Havířov        52  17  3  3  2  27  141:180 62
14. HC Becherovka K. Vary   52  13  2  3  3  41  117:158 49

  • Play off - čtvrtfinále: Vsetín - Zlín na zápasy 4:2 (4:3, 1:2, Z - V 3:5, 1:2, V - Z 0:2, Z - V 2:3), Znojmo
    - Slavia 3:4 (5:2, 4:0, S - Z 6:0, 1:0, Z - S 0:3, S - Z 2:3, Z - S 1:3), Pardubice - Vítkovice 3:4 (3:4, 6:3,
    V - P 1:4, 4:3, P - V 6:1, V - P 2:1, P - V 3:4). Litvínov - Sparta 2:4 (4:5, 3:1, S - L 1:0, 2:3, L - S1:4, S - L 3:0)
  • Semifinále: Vsetín - Slavia 3:1 (4:0, 3:2, S - V4:2, 5:6), Sparta - Vítkovice 3:0 (3:2, 3:1, V - S 2:3) 
  • Finále: Vsetín - Sparta 3:1 (3:2, 3:4, S - V 3:6, 1:4)
  • Konečné pořadí: 1. Vsetín, 2. Sparta, 3. Vítkovice, 4. Slavia, 5. Znojmo, 6. Pardubice, 7. Litvínov, 8. Zlín atd.
  • Vsetín: J. Kameš, Pešat - Tesařík, Srdínko, Jaškin, Nedoma, Kuboš, Štrbák, Pavel Augusta, Zubíček, Spitzer, Šafařík - Pardavý, Dopita, Tomajko, Paroulek, Burger, O. Veselý, Krayzel, Lipianský, Stantien, Sochor, Kucharczyk, Vampola, Žajgla, Hudler, J. Lang, Kovář, Jantovský, Demel - trenéři Tabara a Neliba
  • Sparta: Bříza, Přikryl - Ptáček, J. Nedvěd, Zábranský, Šrek, Kroupa, Aitken, Dobroň, Holý, Hanzlík - P. Martinec, Kratěna, Žemlička, V. Vůjtek ml., Jaroslav Hlinka, Zelenka, Hrbek, Chabada, Broš, Sivek, V. Novák, Kašpařík, Slanec, Kanko, Hnát, Netík, Volráb - trenéři V. Sýkora a Hynek
  • Vítkovice: Prusek, Trvaj - Jerofejev, Philipp, Škuta, Zátopek, Galvas, Zápotočný, Seman, Výtisk, Jurečka, Kobezda, Vilášek - Moravec, Štraub, M. Procházka, Kaděra, D. Pospíšil, T. Sršeň, I. Padělek, Pavelek, Tomášek, Selingr, Ivan, Mikšan, Najdek, Brančík, Irgl, Olesz, Hulva, A. padělek, Lamich, K. Suchánek - trenéři Hadamczik, Konečný a Trličík
  • Nejlepší střelec: P. Sýkora (Pardubice) 26
  • I. liga - po základní a nadstavbové části: LKH Chomutov 53, HC Bílí tygři Liberec 53, HC Dukla Jihlava 53, HC Senators Rosice 48, HC Prostějov 43, SK Horácká Slavia Třebíč 41, HC Berounští medvědi 41, IHC Písek 41, HC Slezan Opava 40, SK Kadaň 40, HC Draci Šumperk 29, HC Slovan Ústí n. L. 28, HC Ytong Brno 25, HC Kometa Brno 25
  • Play off - čtvrtfinále: Chomutov - Písek na zápasy 3:0, Liberec - Beroun 3:1, Jihlava - Třebíč 3:0, Rosice - Prostějov 3:1
  • Semifinále: Chomutov - Rosice 3:1, Liberec - Jihlava 3:2
  • Finále: Chomutov -Liberec 3:0
  • Konečné pořadí: 1. Chomutov, 2. Liberec, 3. Jihlava, 4. Rosice, 5. Prostějov, 6. Třebíč, 7. Beroun, 8, Písek, dále (po skupině o udržení) 9. Opava 46, 10. Kadaň 46, 11. Šumperk 44, 12. Kometa 38, 13. Ústí 38, 14. Ytong 35
  • Baráž o extraligu: Karlovy Vary - Chomutov na zápasy 4:2 (3:2, 5:1, 0:2,, 4:5, 5:1, 5:2)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz