Hlavně s pokorou! Třinec je nevyzpytatelný, ví Řepík. A trpělivost jako trend

Michal Řepík | Foto: Vratislav Polívka, hcsparta.cz

Před zraky hostující střídačky se prosmýkl kolem Martina Růžičky, vybruslil na vrcholek kruhu a... Prásk, 1:0! Sparťanský kapitán Michal Řepík jako první roztavil třineckou ocel a namířil pražský soubor k první čárce semifinálové sady. Ze zhruba tří čtvrtin zaplněná O2 arena si ho užila na plné pecky, své idoly po úterní dřině odměnila aplausem vestoje.

„Jsem hodně rád, že jsme do série dobře vstoupili, protože jsme měli dvanáct dní pauzu a trénování je dlouhé. Člověk neví, jak půjdou nohy, jak se bude cítit… Povedlo se nám to,“ liboval si Řepík.

První bod je vždycky důležitý a proti Třinci to platí dvojnásob, co myslíte?
Jsou nebezpeční, vědí o sobě. Kór před našimi fanoušky je to důležité vítězství, ale vůbec nic neznamená. Je to teprve první krok. Zítra zkusíme přidat, abychom odjížděli do Třince za stavu 2:0. 

Do vašeho útoku se po čtvrtfinálové absenci vrátil Vladimír Sobotka a z celkových dvaceti vhazování prohrál jen tři...
On je jeden z nejlepších hráčů v extralize na buly. Hrozně nám pomohl v obranném pásmu, tam vyhrál skoro všechny. Do hry dává nejen zkušenosti. Jsme rádi, že je zdravý. 

Nakolik vás průběžné vedení uklidní?
Pomůže nám to. Mentálně na tom budeme dobře, ale jak říkám… Hlavně s pokorou do druhého zápasu, protože oni jsou nevyzpytatelní a mají šikovné hráče. Musíme hrát stejně trpělivě, nedávat jim přesilovky, ve kterých vždycky ožívají.

„Musíme hrát stejně trpělivě, nedávat jim přesilovky, ve kterých vždycky ožívají.“

Co vaše trefa? 
Trochu jsem se bál, že mi to Růža vypíchne. Naštěstí mi to tam propadlo a pokračoval jsem dál v rychlosti. Občas se snažím beky obcházet a něco vymyslet, teď jsem se rozhodl, že vystřelím a schoval jsem puk pod obránce. Vyletělo to krásně na vyrážečku. 

Možná lehce podobný gól jako ve druhém klání s Libercem, ne?
Tam jsem byl trošičku blíž. Je to taková intuice – hodit to na bránu. Jsem rád, že to tam takhle spadlo. 

Do té doby se oba celky spíš vzájemně oťukávaly. Předpokládáte, že v semifinále bude klíčovým faktorem trpělivost?
Celkem sleduju ostatní série a moc gólů obecně nepadá. Myslím, že podobný byl zápas včera v Pardubicích. Trend je nastavený takhle, je to hodně o trpělivosti. Doufám, že v tom budeme pokračovat. 

Asi se dá říct, že Třinec definitivně zlomil perfektně provedený únik Miroslava Formana ve vlastním oslabení. Souhlasíte?
Jo, byl obrovsky důležitý. Krásně tam ulítl a udělal hezkou kličku. Strašně nám pomohl, víc nás uklidnil. Pak už jsme to trochu zavřeli a tolik šancí jim nedali. 

„Celkem sleduju ostatní série a moc gólů obecně nepadá.“

Chválu si zaslouží i výkon gólmana Jakuba Kováře, ve třetí části vás podržel zejména při nájezdu Petra Vrány...
Nebýt jeho, tak tam něco spadlo. Jsme rádi, jak mu to jde, jak čape…

Jak jste viděl viděl situaci okolo Marka Daňa, kterou rozhodčí zhruba deset minut před koncem zkoumali na videu kvůli potenciálně vyššímu trestu?
Vůbec nevím. Neviděl jsem, co se tam stalo. Prý to ani nebylo extra vidět, takže opravdu nevím. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz