Hlavní kategorie zná vítěze. Hráčem sezony je Luboš Rob

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Historicky prvním vítězem Ceny Tomáše Zelenky, která se od letošního roku uděluje nejlepšímu hráči Chance ligy, se stal útočník Luboš Rob.

Chance liga na Hokejka TV

Jak vlastně probíhalo hlasování?

Hokej.cz oslovil sportovní manažery ze všech patnácti prvoligových klubů. Ti pak na hlasovací lístky napsali prvního, druhého a třetího nejlepšího hráče sezony podle svého názoru. Hodnotily se nejen výkony v základní části, ale v úvahu se bralo i play off. Baráž už do ankety nespadala.

Hráč uvedený na prvním místě získal pět bodů, druhý v pořadí pak tři body a hokejista na třetím místě jeden bod. Poté se sečetly body ze všech hlasovacích lístků – a suverénním vítězem je Luboš Rob.

Vsetínský útočník vyhrál kanadské bodování Chance ligy (39+26) a zároveň byl nejlepším střelcem základní části. Jeho 39 gólů je navíc druhým nejlepším počinem v historii soutěže.

Rob, který přišel na Lapač před sezonou z Českých Budějovic, pomohl i k týmovému úspěchu: Vsetín zakončil základní část na druhém místě. Spolu s Robem tvořili nejlepší lajnu soutěže kapitán Vít Jonák, centr Antonín Pechanec a obránci Jakub Teper s Ondřejem Slováčkem.

Jediný Rob už na Lapači nepokračuje: po životní sezoně podepsal smlouvu v Plzni.

Cena, která je pojmenovaná po bývalém vynikajícím třebíčském útočníkovi Tomáši Zelenkovi, bude mít i svoji hmotnou podobu. Trofej bude kovaná a momentálně ji vyrábějí studenti Střední průmyslové školy v Třebíči. V průběhu nadcházející sezony se před některým ze zápasů předá Luboši Robovi.

Vítězný návrh Ceny Tomáše Zelenky od studenta Střední průmyslové školy v Třebíči. Jedná se pouze o pracovní návrh, zhotovená trofej dozná několika změn.

Vítězný návrh Ceny Tomáše Zelenky od studenta Střední průmyslové školy v Třebíči. Jedná se pouze o pracovní návrh, zhotovená trofej dozná několika změn.

V rámci nové ankety, kterou organizuje Hokej.cz, se vyhlašovaly i další kategorie. Rob byl logicky zvolen nejlepším útočníkem sezony a je pochopitelně i v All-Star týmu.

Přehled individuálních cen za sezonu 2018/2019

Nejlepší brankář: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší útočník: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší junior: Šimon Jelínek (Rytíři Kladno)
Nejlepší trenér: Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov)
All-Star tým: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov) – Jiří Říha (Rytíři Kladno), Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín) – Ladislav Zikmund (Rytíři Kladno), Marek Račuk (LHK Jestřábi Prostějov), Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín).
Cena Tomáše Zelenky: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz