Hodonín hlásí posilu: přichází bývalý extraligový bek Čermák

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Také Hodonín chce v následující sezoně patřit k předním druholigovým týmům. Klub se netají svými myšlenkami na Chance ligu, a tak do svých řad přivedl bývalého extraligového obránce Romana Čermáka. Ten bude mít za úkol působit jako stěžejní pilíř hodonínské defenzivy.

NHL 20

Třiadvacetiletý Čermák je odchovancem jihlavského hokeje. V dresu Dukly strávil svou mládežnickou kariéru a nakoukl zde i do první ligy. Jeho další kroky vedly do Mladé Boleslavi, kde si zahrál seniorskou extraligu. Během ročníku 2014/2015 nastoupil za Bruslaře ke 45 zápasům, v nichž si připsal jeden gól.

Následující sezonu odehrál v Benátkách nad Jizerou, ale zdravotní důvody ho donutily kariéru na čas přerušit. Na hokejová kluziště se vrátil o rok a půl později, to vyslyšel nabídku druholigových Moravských Budějovic. A nutno říct, že u Žihadel si vedl skvěle: 27 kanadských bodů během 32 zápasů hovoří samo za sebe.

Loňský ročník odstartoval v Třebíči (22 utkání, 0+3), posléze zamířil na dobrodružství do druhé nejvyšší soutěži ve Francii (Chambéry, 8 zápasů, 0+1).

Letos se zdálo, že bude jeho působištěm Havlíčkův Brod, kde odehrál několik přípravných utkání. Nakonec ale zamířil do Hodonína. V dresu Drtičů poprvé nastoupil v rámci přípravného zápasu proti slovenské Skalici. Okamžitě přitom zaujal místo v prvním obranném páru Jihomoravanů. I to ukazuje, jakou roli zde dostane.

Dalšími posilami Drtičů se během léta mimo jiné stali brněnský mladík Tomáš Mlynář, popřípadě talentovaný brankář z třinecké hokejové líhně Jan Hlaváč. V jednání je pak někdejší extraligový centr Stanislav Balán, 

Soupiska SHK Drtiči Hodonín

Brankáři: Andreas Kubáň, Jan Hlaváč.

Obránci: Roman Čermák, Jan Fišera, Ondřej Ševčík, Robert Věžník, Petr Slabý, Vladimír Váňa, Martin Miklík, Adam Spalovský.

Útočníci: Stanislav Balán, Jan Bulín, Petr Jurča, Jan Matějka, Lukáš Finsterle, Matěj Charvát, Dominik Matula, David Janás, Tomáš Polák, Tomáš Mlynář, Kristian Leška, Matěj Pröschl, Jan Hasoň, Erik Hložánek. 

Roman Čermák.

Roman Čermák. | Foto: bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz