Hodonín hlásí velký návrat po 27 letech! Na soupisce má 14 hráčů

Foto: shkmhodonin.cz

18. června 13:31

Adam Bagar

SHKM Hodonín po postupu skládá tým na historicky první sezonu ve druhé lize. Na soupisce má už 14 hráčů – jednoho brankáře, pět obránců a osm útočníků. Klub o tom informoval na svém webu.

Fanshop národního týmu

Zatím nejčerstvější posilou je zkušený obránce Ondřej Šmach, který v Hodoníně začínal s hokejem. Nyní se do mateřského klubu vrací po dlouhých 27 letech, poprvé od neslavného konce HC Hodonín v roce 1995.

Brzy 36letý hokejista má zkušeností na rozdávání. Startoval na třech juniorských MS, mezi tuzemskou elitou sehrál celkem 369 zápasů s bilancí devíti gólů a 27 asistencí za Znojmo, Vsetín, Kladno a Karlovy Vary.

O patro níže zaznamenal 136 startů a 21 bodů (1+20) za Brno, Olomouc, Beroun, Mladou Boleslav a Ústí nad Labem. Domů se vrací po sedmi letech v zahraničí, vyzkoušel ligy ve Francii, v Austrálii i na Slovensku.

Naposledy Šmach hájil barvy Skalice, kde za 39 zápasů základní části posbíral 37 bodů (8+29) a stal se třetím nejproduktivnějším bekem první slovenské ligy. Dalších šest bodů (0+6) přidal ve 12 utkáních play off.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Oficiální profil SHKM Hodonín (@shkmhodonin)

Návrat hlásí i brankář Martin Holík, jenž v uplynulé sezoně působil v Šumperku, Kopřivnici či na Slavii. Po osmi letech oblékne dres SHKM i produktivní útočník Erik Hložánek, z SHK se vrací i další forvard René Marek.

Z Písku přichází Robin Medek, z Kroměříže ostřílený Jan Matějka a hned tři posily míří do Baníku z už neexistujícího B-týmu Komety. Jde o obránce Jiřího Kališe, Štěpána Kučeru a také útočníka Vojtěcha Krejčiříka.

Z postupového kádru zatím pokračuje pět hráčů

Z loňského postupového kádru pokračuje pět hráčů – beci Martin Dufek a David Polesný a forvardi Aleš Dufek, Tom Polák a Jakub Sajdl. „Není ale vyloučeno, že přibydou i další jména loňských šampionů,“ uvedl klub.

Aktuální soupiska A-týmu SHKM Hodonín

Brankář:
Martin Holík.

Obránci:
Martin Dufek, Jiří Kališ, Štěpán Kučera, David Polesný, Ondřej Šmach.

Útočníci:
Aleš Dufek, Erik Hložánek, Vojtěch Krejčiřík, Jan Matějka, René Marek, Robin Medek, Tom Polák, Jakub Sajdl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz