Hodonín prodal licenci na 2. ligu, hrát se bude ve Vyškově

Foto: Aleš Koželuh, hokejzr.cz

13. května 2022, 19:09

Marek Hedbávný

Mluvilo se o tom několik týdnů, teď je to potvrzené přímo klubovou předsedkyní Janou Gajošovou. Drtiči opouštějí druhou ligu, jejich licence se stěhuje do Vyškova.

V Hodoníně se přesto druhá liga bude hrát dál, z kraje totiž nově postoupil druhý městský klub pod hlavičkou SHKM. 

K derby ovšem nedojde.

„Nemá význam, aby v tak malém městě, jako je Hodonín, dlouhodobě vedle sebe fungovaly dva oddíly," vysvětluje Jana Gajošová v rozhovoru pro Hodonínský deník.

„Opravdu nemám v úmyslu lidi rozdělovat na dva tábory. Naopak chci, aby se Hodonín sjednotil a fungoval tady jeden silný oddíl," dodává.

Ve vedení SHKM působí známý odchovanec Martin Vyrůbalík, klub si postupně získal důvěru fanoušků. Naopak Drtiči loni zažili děsivou sezonu, zachraňovali se až v posledním možném zápase.

„Věřím, že Martin Vyrůbalík i další lidé svým elánem a zápalem zdejší hokej oživí, pozvednou a Hodonín zase bude hrát na špici druhé ligy," cituje Gajošovou web hodoninsky.denik.cz.

„Měla jsem pět nabídek, ale moje podmínka byla, aby druhá liga zůstala na jižní Moravě."

SHK Hodonín ukončuje svou činnost po 21 letech. Po téměř 30 letech se naopak vrací druholigový hokej do Vyškova.

„Měla jsem pět nabídek, ale moje podmínka byla, aby druhá liga zůstala na jižní Moravě, což se mi splnilo," prozradila Gajošová.

Klub ve Vyškově bude řídit někdejší extraligový gólman Robert Hamrla, který navíc zvažuje kandidaturu na pozici generálního manažera v prvoligovém Zlíně. Oba kluby by se potom mohly hráčsky propojit.

Foto: Martin Kocourek, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz