Hodonín zkouší tři útočníky. Veterán Jurča se loučí

Dominik Pawliczek | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

9. září 2020, 22:21

Pavel Mandát

S blížícím se začátkem sezony nejen druholigové kluby finalizují podobu svých kádrů. Výjimku netvoří ani Hodonín, který zkouší hned tři nové hráče, přičemž jedna tamější ikona se zároveň loučí.

O Kapku lepší hokej

Asi nejznámějším z noviců je Dominik Pawliczek. Jednadvacetiletý odchovanec Havířova má na svém kontě kromě jiného už také prvoligové zkušenosti. V Chance lize odehrál mladičký forvard 45 zápasů (5+1). Všechny za svůj domovský Havířov.

Jenže letos se do kádru Severomoravanů zatím neprobojoval. Z části určitě i proto, že AZet momentálně disponuje přetlakem v útočných řadách a dostat se do sestavy v konkurenci borců jako Martin Adamský, Roman Szturc nebo Jan Maruna, není jen tak. 

Také proto to Dominik Pawliczek zkusí u Drtičů. V týmu Tibora Janáse by naopak mohl mít jednu z klíčových rolí, což je pro každého mladého hokejistu vzhledem k jeho rozvoji důležitá věc.

Nebudou to jeho první druholigové zkušenosti, loni se jednadvacetiletý hokejista představil v Opavě, kde sehrál osm zápasů s celkovou bilancí osmi kanadských bodů. I to ukazuje, o jak platnou posilu se v případě Hodonína může jednat.

Foto: Sarah Ráblová, hc-havirov.cz

Další možnou hodonínskou akvizicí je Tomáš Urbanec. Odchovanec zlínského hokeje působil posledních několik let v zámoří, kde hrál zejména juniorskou WSHL. Před letošním ročníkem se pak rozhodl vrátit domů s cílem získat místo v kádru Dukly Jihlava. To se mu ale nepovedlo, načež laso přiletělo z Hodonína. 

Chvíli to sice vypadlo na možnost působení v Havlíčkově Brodě, za Bruslaře odehrál Urbanec jedno přípravné utkání, další už ale nepřidá. Alespoň zatím.

Přednost dostal Hodonín. 

Trio zkoušených útočníků uzavírá Jegor Děrkin, jenž loni oblékal dres druholigové slovenské Skalice. 

Všichni tři hokejisté se v dresu Hodonína poprvé představili v rámci přípravného zápasu proti Boskovicím, které hrají krajskou ligu. Výsledek byl však pro Drtiče tristní, porážku 3:6 si ambiciózní druholigista za rámeček asi nedá. 

Víc než výsledek ale musí Drtiče mrzet odchod Petra Jurči. Sedmatřicetiletý útočník strávil na Slovácku poslední čtyři sezony, během nichž patřil k největším oporám týmu. Koneckonců bilance jednoho kanadského bodu na zápas hovoří jasně. 

Jenomže Jurčova hodonínská anabáze se nachýlila ke svému konci. Důvodem jsou pracovní povinnosti, které ostřílenému útočníkovi neumožňují pokračovat s hokejem na druholigové úrovni. Jeho novým působištěm se tak staly právě Boskovice hrající krajskou ligu.  

Foto: Leoš Linduška

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz