Hokej v číslech: Boleslav přišla o opory. Nahradí je mladý reprezentant?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Mladou Boleslav opustilo v létě několik klíčových hráčů. Radim Zohorna se sice na začátek sezony vrátil, je však jasné, že ho bude muset někdo nahradit, stejně jako nejproduktivnější hráče uplynulého ročníku Pavla Skalického. Mohl by to být David Šťastný?

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Sedmadvacetiletý útočník své schopnosti prokazuje už minimálně tři sezony, kdy pravidelně hraje v extralize. V loňském ročníku si ve 40 utkáních připsal 23 bodů, což mu zajistilo pozvánku na tři reprezentační zápasy. V rámci týmu mu v produktivitě patřilo páté místo.

Bruslařský klub však přes léto opustili čtyři ze sedmi nejproduktivnějších hráčů – kromě Skalického a Zohorny (jenž se vrátil na začátek sezony) to byli také Jakub Klepiš a Žiga Jeglič.

To ale zároveň znamená šanci pro zatím ne tak vytížené, avšak perspektivní hráče. Mezi ně bezpochyby patří Adam Zbořil, Ondřej Najman a také David Šťastný.

Právě poslední zmiňovaný vstoupil do nové sezony pravou nohou. Ve formaci se Zohornou a Máriem Lunterem se mu daří výtečně.

Ve dvou utkáních dal dvě branky, vyslal 14 střeleckých pokusů (2. nejlepší útočník v extralize), 8 střel na branku (6. místo) a 6 střel z nejnebezpečnějšího prostoru slotu (12. pozice). 6krát pak Šťastný přihrál na střelu spoluhráčům, což ho řadí na vrchol týmových statistik.

Společně se svými spoluhráči z lajny pak jednoznačně dominuje střeleckým statistikám. Boleslav s ním na ledě vyslala 21 střel a inkasovala jich jen 9. Ještě lépe se svěřencům trenérů Rulíka a Patery daří ve střelách ze slotu – poměr 10:3 znamená vysoký 77% převahu, když byl Šťastný na ledě.

Je ovšem potřeba poznamenat, že máme k dispozici jen malý vzorek. Přesto jde na začátek sezony o solidní čísla.

Jedné statistice vévodí přerovský odchovanec i v rámci celé extraligy. Společně s libereckým Šírem a zlínským Šlahařem zaznamenal největší počet úspěšných kontrolovaných vstupů z obranného pásma (EX.W) při hře 5 na 5. Zjednoduše řečeno: nejvíckrát úspěšně vyvezl kotouč z vlastní defenzivní třetiny.

V tomto ohledu se mu dařilo i loni, když byl s 22,3 úspěšnými vyvezeními puku (za 60 minut) druhým nejlepším hráčem nejvyšší soutěže. Lépe si vedl pouze Milan Gulaš.

Na výše přiloženém videu se můžete podívat na všech 6 výstupů z obranného pásma, které sedmadvacetiletý forvard zaznamenal v prvních dvou utkáních.

Závěr

Budoucnost Davida Šťastného vypadá nadějně. Už v minulých sezonách ukázal svůj reprezentační potenciál a v Mladé Boleslavi s ním počítají jako s jedním z nejlepších hráčů i letos.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz