Hokej v číslech: Bulíř poprvé mění dres. Nahradí v Plzni Gulaše?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Milan Gulaš odchází, Michal Bulíř přichází. Přestože Plzeň asi nepočítá s tím, že svoji největší oporu plně nahradí, snaží se velkou díru po jeho přestupu do Českých Budějovic zalepit. Pomoci má právě dlouholetý liberecký útočník, který stále skrývá zajímavý střelecký potenciál.

Fanshop národního týmu

Devětadvacetiletý odchovanec Bílých Tygrů prorazil v ročníku 2018/19, kdy v jedenácti utkáních vstřelil třináct gólů. Vysloužil si dokonce i krátké sezonní angažmá v Magnitogorsku, ale v KHL se neprosadil podle očekávání.

Bulíř se proto vrátil do Liberce, kde odehrál poslední dva ročníky. V tom předminulém si ve 36 duelech připsal 39 bodů (18+21), letos odehrál o devět zápasů víc, ale nasbíral o deset bodů méně.

Teď poprvé v kariéře mění v Tipsport extralize dres. Na smlouvě se dohodl s Plzní, jejíž kádr doznal po konci sezony hodně změn. Odešla řada hráčů včetně brankáře Dominika Frodla, nejvíc však tým postihne přestup kapitána Milana Gulaše.

Může ho Bulíř (aspoň částečně) nahradit?

Střelec první formace

Michal Bulíř neprožil svoji nejlepší sezonu. S 29 body byl pátým nejproduktivnějším hráčem Severočechů, v celkovém bodování soutěže mu patřilo až 42. místo. Na podobných příčkách skončil i ve frekvenci střel při hře 5 na 5.

Ne že by vítěz titulu z roku 2016 úplně propadl, ve střeleckých statistikách se stále pohyboval zhruba na úrovni forvarda první formace. Velice dobře si v konkurenci extraligových útočníků vedl ve schopnosti zavézt puk do útočného pásma (12. pozice) či v týmové statistice Corsi (7. příčka).

Jenže zůstává faktem, že jsme Bulíře byli zvyklí vídat výš. Vždyť v sezoně 2019/20 byl s 39 body 12. nejproduktivnějším hráčem extraligy, při rovnovážném stavu hráčů na ledě a přepočtu času pak byl dokonce o místo lepší.

Podobně si vyhlášený kanonýr vedl rovněž ve střeleckých statistikách. Při hře 5 na 5 se mohl pochlubit 12. místem v počtu střel na branku a dokonce třetí pozicí ve střelách ze slotu! Předběhli ho tehdy jen Richard Jarůšek a ano, Milan Gulaš.

Právě jeho góly a body by teď Bulíř měl ve Škodovce nahradit. Zejména střelecké schopnosti na to aspoň částečně má, pokud naváže na svoje nejlepší výkony v Liberci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz