Hokej v číslech: Čiliak nebo Gazda. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Markéta Křížová, hc-kometa.cz

Extraliga pokračovala dalším hracím týdnem, kdy měla většina týmů poměrně nabitý program, a opět je tedy čas na naši pravidelnou rubriku. Kdo vzešel z bojů v posledních sedmi dnech nejlépe?

Fanshop národního týmu

Jiří Černoch, HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary si v neděli připsaly skalp Pardubic. Jiří Černoch se na tom podílel hned třemi body, když si připsal jeden gól a dvě asistence. Jednu branku přidal i v utkání se Spartou, který Energie ztratila o gól. Celkově si pak Černoch připsal 11 střeleckých pokusů a spoluhráčům připravil dalších 13 příležitostí. Dohromady se podílel na 12 vytvořených šancích Karlových Varů. Při hře 5 proti 5 pak s Černochem na ledě Energie soupeře přestřílela v poměru 44:23 a vstřelila dva góly s jedním inkasovaným.

Daniel Gazda, PSG Berani Zlín

Daniel Gazda je jedním z hrstky hráčů Zlína, který splňuje přísnější meřítka. To potvrdil i v uplynulém týdnu, když si připsal ve dvou zápasech na své konto tři body za gól a dvě asistence. Jeho trefa byla navíc vítězná v zápase proti Kladnu těsně před koncem základní hrací doby.

Gazda i v minulém týdnu potvrdil, že je spíše střelcem, když ve dvou zápasech nasbíral celkem 23 střeleckých pokusů. Spoluhráčům přihrál na sedm střel. Zároveň na něj soupeři spáchali jeden faul. Při hře 5 na 5 byl Gazda na ledě u 48 střeleckých pokusů Zlína a třech vstřelených gólů, soupeři pak měli 27 střel a vstřelili jeden gól.

Filip Suchý, HC Škoda Plzeň

Filip Suchý trápil v minulém týdnu soupeře svojí rychlostí, když i díky ní vstřelil tři góly, ke kterým přidal ještě jednu asistenci. Plzeň však neměla moc prostoru k jásotu, když zvládla pouze jeden ze tří zápasů. Suchý však byl poměrně vidět, když si dohromady připsal 11 střeleckých pokusů a podílel se na 13 vytvořených šancích. Kromě sedmi přihrávek do slotu připravil spoluhráčům i další tři střely. Nezaostal ani při hře 5 na 5, kde byl na ledě u tří vstřelených a jednoho obdrženého gólu.

Marek Čiliak, HC Kometa Brno

Marek Čiliak nastoupil do všech tří zápasů brněnské Komety v minulém týdnu a dvakrát odcházel s výhrou. Navíc proti silným soupeřům, když vychytal výhry proti Třinci a Spartě. Celkem ve třech zápasech pochytal rovnou stovku střel, a za jeho záda prošlo pouze šest puků s úspěšností zákroků 94,4 %.

V součtu svých tří startů pak Čiliak inkasoval o 4,7 gólů méně než byla očekávání, zároveň ani v jednom ze tří zápasů nedostal více gólů než se očekávalo. Nejlepší výkon podal Čiliak proti pražské Spartě, kdy inkasoval jen jednou, i přestože si Sparta vytvořila šance na 3,85 gólů. V porovnání s průměrem extraligy pak Čiliak chytil o 3,5 gólů navíc.

Martin Hanzl, HC Motor České Budějovice

Povedený týden má za sebou i centr Motoru Martin Hanzl. Ten se gólově prosadil třikrát, když se podílel na výhrách nad Karlovými Vary a Kometou Brno. Spolu s trojicí dalších hráčů byl tak nejlepším střelcem minulého týdne. Celkově Hanzl na tři góly potřeboval 13 střeleckých pokusů, když pět z nich bylo z prostoru slotu. Na stejný počet střel nahrál do těchto míst i spoluhráčům, kterým celkově připravil 12 střeleckých pozic. Při hře 5 na 5 pak byl Hanzl na ledě u dvou vstřelených a jedné obdržené branky.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz