Hokej v číslech: Co může Hradec očekávat od svého navrátilce?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradec ho přivedl také kvůli jeho vysoké postavě, navíc si ho vyhlídl i trenér Vladimír Růžička. Bohumil Jank má v extralize odehráno přes 300 zápasů a nyní se po čtyřech letech vrací znovu na východ Čech.

Chance liga na Hokejka TV

Jank, který v minulé sezoně oblékal dres Plzně, má společně s dalšími posilami zacelit díry v defenzivě, kterou opustili mimo jiné Tomáš Linhart, Oskars Cibulskis, Oscar Eklund či Petr Šidlík.

Generální manažer Aleš Kmoníček od osmadvacetiletého beka očekává především hru do těla. „Po odchodu Tomáše Linharta jsme chtěli přivést do týmu důrazného obránce, který umí přitvrdit. Bohouš má navíc rodinu v Hradci Králové, takže naše dohoda byla také velmi rychlá. Výhodou je, že ho velmi dobře zná i Vláďa Růžička, který si jeho příchod také přál,“ řekl po podpisu smlouvy v květnu.

Jakou hrou se Jank prezentuje a co může Hradci přinést?

Podprůměr v Plzni

Na začátek je třeba říci, že ofenzivní výkony od Janka nečekejte. Většinu extraligových sezon nezaznamenal ani 10 bodů, maximum 11 nasbíral v předloňském ročníku v dresu Chomutova.

Proto nepřekvapí, že také v Plzni mu statistici příliš gólů ani asistencí nenapočítali – ve 35 utkáních si připsal 7 bodů.

Jeho hra tak tkvěla spíše v defenzivě. Mezi pravidelně hrajícími beky Škodovky měl 2. nejnižší poměr startů v ofenzivním pásmu (52,9 %), čelit naopak musel 4. nejvyšší kvalitě protihráčových útočníků (57 %).

Jak si při tom vedl?

Stručná odpověď zní: příliš dobře ne.

Rozsáhlejší odpověď zní: Plzeň s ním při hře 5 na 5 inkasovala nejvyšší počet střeleckých pokusů (CA/60 minut) a střeleckých pokusů ze slotu (sCA/60 minut) a druhý nejvyšší počet přihrávek na střelecké pokusy (SAA/60 minut).

Na grafice výše jsme k ilustraci přidali také Jankovy statistiky ze hry v oslabení, ve které průměrně odehrál za zápas 2 a tři čtvrtě minuty.

Výsledek? V týmových statistikách střel a přihrávek na střely byl v týmu poslední, Plzeň s ním na ledě dostávala nejvíce gólů ze všech svých pravidelně hrajících obránců (8,5 za 60 minut).

Závěr

Na závěr dodejme, že ne všechno bylo na Jankově hře negativní, například ve střelbě patřil na západě Čech k lepším obráncům. Z loňské sezony však můžeme usoudit, že defenzivní hra mu příliš nesvědčila.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz