Hokej v číslech: David Krejčí nebo Erik Thorell. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Tipsport extraliga za sebou má víceméně kompletních osm kol základní části. A stejně jako v loňské sezoně, vám budeme pravidelně přinášet přehled nejlepších hráčů týdne. Tentokrát tedy výjimečně z delšího časového úseku, od příštího týdne už půjde skutečně o nejlepší hráče daných sedmi dnů. Kteří z hráčů tedy nejlépe vstoupili do letošní sezony pohledem statistik?

Fanshop národního týmu

David Krejčí, HC Olomouc

David Krejčí je jednoznačně hlavním lídrem Olomouce. Ta má po šesti zápasech na kontě 10 bodů. Sám Krejčí se gólově prosadil v každém utkání, když celkem vstřelil sedm gólů a přidal jednu asistenci. Je tak momentálně nejlepším střelcem extraligy. Celkem na to potřeboval 22 střeleckých pokusů, 14 z nich pak bylo z prostoru slotu, když se během šesti zápasů Krejčí podílel celkově na 34 vypracovaných šancích Olomouce.

Při hře 5 na 5 pak Olomouc předvádí s Krejčím na ledě víceméně vyrovnanou hru, když je poměr střeleckých pokusů 80:84 ve prospěch soupeřů, co do počtu vypracovaných šancí a jejich kvality ale má za účasti bývalého forvarda Bostonu převahu Olomouc. S Krejčím na ledě pak Hanáci vstřelili osm gólů a inkasovali pouze dva. Na začátku sezony je tak David Krejčím jednoznačně jednou z největších osobností extraligy.

Jeremie Blain, Mountfield HK

Hradecký Mountfield se může spolehnout na velice solidní ofenzivní příspěvek od svých obránců. Jeremie Blain vstřelil na začátku soutěže čtyři góly, ke kterým přidal jednu asistenci. Průměrně pak odehraje téměř 21 minut a je jedním z nejdůležitějších hráčů Hradce Králové.

S kanadským bekem na ledě Mountfield své soupeře přestřílel 93:69 a při hře 5 na 5 má Blain jeden z nejlepších poměrů očekávaných gólů, kdy si Hradec vypracoval šance na 5,2 očekávaných gólů, zatímco soupeři na 2,3, což tedy znamená poměr 69,5 %. K tomu byl Blain na ledě u sedmi vstřelených a pouze dvou obdržených gólů a dle našeho modelu Hradci Králové přispěl už téměř jednou výhrou a pokud by takto pokračoval celou sezonu, bude mít hodnotu téměř sedmi výher.

David Cienciala, HC Dynamo Pardubice

Posily Dynama se zatím ukazují ve velmi dobrém světle. Především pak David Cienciala, který má na kontě už osm bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům extraligy, v týmu Dynama je pak Cienciala nejproduktivnějším. Tři z osmi bodů si pak Cienciala připsal v přesilových hrách. Celkově vyslal útočník Pardubic 23 střeleckých pokusů, dalších 30 připravil spoluhráčům a celkově se podílel na 27 šancích. S Ciencialou na ledě pak má Dynamo při hře 5 na 5 poměr střeleckých pokusů 63,6 % a poměr očekávaných gólů 56,6 %. Na ledě byla předsezónní akvizice Pardubic u šesti vstřelených a čtyř obdržených gólů.

Erik Thorell, HC Sparta Praha

Další posilou, která se na začátku extraligy ukazuje ve výborném světle je Erik Thorell ze Sparty Praha. Tomu patří průběžně třetí místo v kanadském bodování, když má na kontě v šesti zápasech pět branek a čtyři asistence. Spoluhráčům Thorell připravil 19 střeleckých pozic, hned 14 z toho z prostoru slotu a patří tak k nejkreativnějším hráčům.

Sám Thorell vyslal 24 pokusů, a pouze třetina z nich byla mimo slot. Aktivním je i v přechodu z obranné do útočné třetiny. Při hře 5 na 5 pak Sparta s Thorellem na ledě přestřílela soupeře 69:54 a vytvořila si hned 37 šancí oproti 17 šancím soupeřů. Na ledě pak byl Erik Thorell v šesti utkáních u čtyř vstřelených gólů a jednoho inkasovaného. Sezonu pak celkově rozehrál v tempu, které by v kompletním ročníku přineslo hodnotu 8,3 výher.

Milan Gulaš, HC Motor České Budějovice

Milan Gulaš si s Lukášem Pechem na startu sezony sedli velmi parádně. Právě oni dva jsou hlavními ofenzivními tahouny Motoru, když mají v našem modelu téměř totožné hodnocení a každý z nich přinesl Českým Budějovicím už více než jednu výhru. Milan Gulaš je po Krejčím druhým nejlepším střelcem extraligy, když má na kontě šest gólů.

K tomu je taky jednoznačně vůbec nejčastěji střílejícím hráčem – má 68 pokusů a vytvořil si šance na 3,2 očekávaných gólů. K tomu se podílel střelou či přihrávkou na 39 šancích z prostoru slotu. Při hře 5 na 5 pak České Budějovice za jeho pobytu přestřílely soupeře 87:52 a vstřelily osm gólů, když obdržely pouze tři.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz