Hokej v číslech: Dominance. Filip Hronek splňuje očekávání

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Loni si vybojoval post jednoho z nejdůležitějších hráčů Red Wings, letos ovšem kvůli pandemii koronaviru začíná sezonu v dresu mateřského týmu. Od prvního utkání potvrzuje, jak kvalitním zadákem je.

Podle slov Tristana Jarryho, brankáře Pittsburghu, který nedávno prodloužil kontrakt na další tři roky, se mají hráči hlásit na tréninkových kempech 15. listopadu, což by znamenalo, že by Hronek měl vypomoci Mountfieldu i tento měsíc. Tým je však momentálně v karanténě a zápasy má tedy odložené.

Tak či onak, i kdyby už Filip Hronek letos neměl za Hradec Králové nastoupit, stihl ukázat a potvrdit své kvality.

Dominance

Rodák z Hradce Králové je nejvytěžovanějším hráčem svého týmu, když v průměru na zápas strávil na ledě 25 minut a 37 sekund. Vladimíru Růžičkovi staršímu jeho důvěru splácí na výbornou. Pokud se ovšem zaměříme pouze na hru při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, je pak nejvytěžovanějším hráčem o pár sekund Petr Zámorský.

Nebáli bychom se tvrdit, že Filip Hronek je v letošním ročníku zatím nejlepším bekem Tipsport extraligy, ovšem vzorek pro toto tvrzení je ještě velmi malý, takže se zaměřme pouze na Hronkovy samotné výkony.

Šest bodů v pěti zápasech je samo o sobě vynikajících, ovšem Hronkova dominance spočívá především v tom, že Mountfield s ním na ledě pravidelně dominuje. Jedenáct gólů vstřelených a pouze dva obdržené při hře 5 proti 5.

Hradec Králové se zadákem Detroitu na ledě své soupeře pravidelně přehrává nejen na puku, ale i ve střelách. A to jak mimo slot (CF%: 57,5), tak i z tzv. 'home-plate' (tzn. ze slotu) prostoru (sCF%: 58,8).

Přechod z pásma do pásma

Není pochyb o tom, že k vynikajícím výkonům Hronka pomáhá i skvělý start Mountfieldu jako takového, který z patnácti možných bodů získal hned čtrnáct. 

Hronek vyniká v přechodech z obranného pásma do středního a také ze středního pásma do útočné zóny. Není to žádné překvapení, neboť Hronek v této oblasti patřil mezi lepší polovinu beků NHL.

Jak ukazuje i osmiúhelníkový paprsek na nejvýše uvedené kartě, tak Hronek v úspěšně kontrolovaných výstupech i vstupech patří mezi nejlepší čtvrtinu zadáků v celé soutěži.

A co je ještě víc fascinující? Zatímco jeho úspěšnost vstupů do ofenzivní třetiny kluziště se momentálně pohybuje okolo 80 %, tak ve výstupech zatím nezklamal ještě ani jednou. Ano, drží si po pěti utkáních stále 100% úspěšnost, byť zaznamenal průměrně více jak pět výstupů z defenzivního pásma za 60 minut hry.

Tady můžete vidět ukázky, v nichž Hronek zaznamenal nejen výstup z obranného pásma s pukem na hokejce, ale také zároveň i vstup do útočné třetiny kluziště. Proti jednomu z nejlepších týmů v extralize, Liberci.

Závěr

Filip Hronek je podle očekávání obrovskou posilou pro Hradec Králové a bude jistě velmi zajímavé sledovat, jak si Mountfield poradí poté, co se 22letý zadák vrátí zpět do Detroitu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz