Hokej v číslech: Gazda nebo Navrátil. TOP 5 hráčů týdne

Daniel Gazda | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Většina týmů absolvovala v minulém týdnu hned tři zápasy. A mezi hráčskými výkony bylo z čeho vybírat, činili se pak především obránci. Kdo se dostal do našeho výběru pěti nejlepších hráčů týdne?

Daniel Gazda, HC Kometa Brno

Daniel Gazda má v letošní sezoně zatím obrovský střelecký apetit, což ukázal i v minulém týdnu, kdy sítě soupeřů rozvlnil čtyřikrát. Prohání tak i ty nejlepší střelce mezi útočníky. Kometa odehrála dva zápasy a Gazda jak Plzeň, tak i Liberec pokořil shodně dvakrát. A k tomu přidal ještě asistenci.

S 20 střeleckými pokusy byl jedním z nejčastějších střelců. Pětkrát z toho zakončoval ze slotu, odkud vstřelil také tři ze svých čtyř gólů. Spoluhráčům pak Gazda nahrál na pět střel a celkově se podílel na pěti vytvořených šancích Komety.

Vidět byl i při hře pět na pět, kdy s ním na ledě měla Kometa poměrně výraznou herní převahu nad soupeři a vstřelila díky tomu tři góly, když zároveň ani jednou neinkasovala.

Peter Čerešňák, HC Dynamo Pardubice

Tři body si v minulém týdnu připsal obránce Peter Čerešňák, a všechny tři si schoval na duel proti Třinci, kdy se gólem a dvěma asistencemi podílel na výhře 5:1. Pardubice v minulém týdnu ztratily pouze jeden bod, když Vítkovice porazily po nájezdech.

Čerešňák tradičně přispíval především při hře pět na pět, kdy si za jeho pobytu Pardubice tvořily velký tlak. Své soupeře přestřílely se slovenským obráncem na ledě v poměru 73:23 a podíl očekávaných gólů měly lehce přes 80 %! Na ledě byl Čerešňák u tří vstřelených a jednoho obdrženého gólu.

Individuálně zapsal 13 střeleckých pokusů a na stejný počet střel nahrál také svým spoluhráčům. A podílel se na čtyřech vytvořených šancích Dynama.

Jakub Navrátil, HC Olomouc

Jakub Navrátil se v minulém týdnu dělil s Danielem Gazdou o pozici nejproduktivnějšího hráče. Forvard Olomouce dal za tři zápasy dva góly a na další tři přihrál. Dvěma góly držel naděje Olomouce v souboji s Hradcem Králové, třemi asistencemi pak řídil výhru nad Mladou Boleslaví!

Navrátil měl na kontě shodně devět střel i přihrávek na střely spoluhráčům. A podílel se celkově na sedmi vytvořených šancích Hanáků.

Při hře pět na pět měla Olomouc s Navrátilem na ledě lehkou herní převahu s podílem očekávaných gólů i šancí lehce přes 60 %. Na ledě pak byl u čtyř vstřelených gólů a jednoho inkasovaného.

Matěj Machovský, HC VÍTKOVICE RIDERA

Angažmá Matěje Machovského ve Vítkovicích zatím nebylo vůbec povedené, když ve většině statistik patří tuto sezonu mezi nejhorší gólmany. Minulý týden ale naznačil změnu trendu. Machovský se postavil do branky Vítkovic ve dvou zápasech a v obou si vedl na výbornou.

Proti Pardubicím držel skvělým výkonem šance svého týmu na výhru, zisk bodu za prohru v nájezdech pak je především jeho zásluha. V neděli podpořil své spoluhráče proti Litvínovu také velmi solidním výkonem u výhry 6:2.

Celkově chytil 2,23 gólu nad očekávání a patřil v tomto směru mezi nejlepší brankáře uplynulého týdne. Dohromady čelil 68 střelám soupeřů a inkasoval pouze třikrát s úspěšností zákroků 95,6 %. V porovnání s očekávanou úspěšností byl lepší o více než tři procentní body.

David Šťastný, Mountfield HK

Své angažmá v Hradci Králové si také David Šťastný představoval určitě o něco veselejší. V posledních zápasech to ale vypadá, že našel svoje místo a formu. V minulém týdnu si Šťastný připsal tři body za gól a dvě asistence, když bodoval ve všech třech zápasech Mountfieldu. A podílel se tak na zisku sedmi z devíti možných bodů do tabulky.

Šťastný měl na svém kontě během tří duelů 14 střeleckých pokusů, kdy polovina z nich byla z oblasti slotu. Spoluhráčům pak nahrál na deset střel, čtyřikrát z toho do slotu. Navíc na Šťastného soupeři spáchali hned tři nedovolené zákroky, kdy tak svojí aktivitou vybojoval pro svůj tým tři početní výhody.

Při hře pět na pět byl na Šťastný na ledě u tří vstřelených gólů a žádného inkasovaného, a to i přestože měli soupeři více střel, na šance ovšem byla hra při Šťastného pobytu na ledě vyrovnaná a ve statistice očekávaných gólů měl mírně navrch Mountfield.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz