Hokej v číslech: Holík nebo Hrachovina. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Marek Sekáč, hcbilitygri.cz

Tipsport extraliga se po reprezentační přestávce opět rozběhla: většina týmů sehrála v minulém týdnu dva zápasy. Kterým hráčům se po krátké pauze dařilo nejlépe?

Fanshop národního týmu

Petr Holík, HC Kometa Brno

Kometa vyhrála oba duely a Petr Holík na tom měl velký podíl. Ve dvou zápasech bodoval pětkrát a řídil především výhru 4:2 nad Litvínovem, kde se podepsal pod všechny branky Brna s bilancí 1+3. K tomu se gólově prosadil i proti Českým Budějovicím. Holík byl tradičně aktivním distributorem puku, když spoluhráčům připravil hned sedmnáct střeleckých pozic a hned jedenáct z nich navíc z prostoru slotu. K tomu sám měl na kontě třináct střeleckých pokusů a celkově se podílel na osmnácti šancích Komety. Při hře 5 na 5 pak byl na ledě u pěti vstřelených gólů a u dvou obdržených.

Dominik Hrachovina, HC Motor České Budějovice

Dominik Hrachovina odchytal dva vynikající zápasy. Proti Kometě to Motoru nestačilo, v nedělním duelu však vynuloval Spartu a Budějovice si připsaly důležitou výhru. I v zápase s Kometou však Hrachovina držel naděje Motoru – i přes dva obdržené góly byl stále v kladných číslech v rámci chycených gólů v porovnání s očekáváním. Celkově jich ve dvou zápasech obdržel o 3,9 méně! V porovnání s průměrným gólmanem extraligy pak chytil o 4,9 gólu navíc a připsal si úspěšnost zákroků 96,1 %.

Jiří Ondrušek, HC Olomouc

Jiří Ondrušek patřil mezi nejproduktivnější beky minulého týdne: dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci. Ondrušek byl střelecky velmi aktivní, když si připsal hned dvacet střeleckých pokusů, třetí nejvyšší počet ze všech hráčů. Z prostoru slotu vypálil jed jednou, přesto si vypracoval dohromady šance na 0,57 očekávaných gólů. K tomu připravil osm střeleckých pozic spoluhráčům a aktivní byl i v rozehrávce, když si připsal dvanáct úspěšných výstupů z vlastní třetiny.

Kevin Klíma, Mountfield HK

Kevin Klíma byl nejlepším střelcem týdne – ve dvou zápasech se prosadil hned čtyřikrát a připsal si k tomu i jednu gólovou nahrávku. Potřeboval na to dvanáct střeleckých pokusů, když polovina z nich byla z prostoru slotu. Spoluhráčům připravil dalších pět střeleckých příležitostí. Při hře 5 na 5 pak byl na ledě u čtyř vstřelených a u žádné inkasované branky.

Michal Bulíř, HC Škoda Plzeň

Michal Bulíř byl nejproduktivnějším hráčem uplynulého týdne: ve třech utkáních zapsal šest bodů za shodný počet gólů i asistencí. Všechny tři jeho asistence navíc byly primární. Bulíř také bodoval ve všech třech zápasech. Na branku soupeře pak vyslal dohromady dvanáct střeleckých pokusů (osm z nich bylo z prostoru slotu). Celkově se Bulíř podílel na dvanácti vytvořených šancích Plzně. A Škodovce také zařídil šest přesilových her, navíc sám ani jednou nefauloval.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz