Hokej v číslech: Hronek nebo Stránský. TOP 5 hráčů týdne

Foto: David Peška, hokej.zlin.cz

Stejně jako v minulé sezoně se i letos můžete každý týden těšit na přehled nejlepších hráčů týdne. Je tu první díl. Kterým hráčům se start extraligy vydařil nejvíc?

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Matěj Stránský, HC Oceláři Třinec

Třinec odehrál zatím pouze dva zápasy, má v nich však 100% bilanci. Ofenzivně na tom má největší podíl dvojice Matěj Stránský a Martin Růžička. Stránský se ve dvou zápasech dvakrát prosadil gólově a přidal i stejný počet nahrávek. Připsal si také devět střeleckých pokusů a celkem vytvořil jedenáct šancí Třince. Na ledě byl pak při hře 5 proti 5 u tří vstřelených branek a jedné inkasované. Statistika střeleckých pokusů je za jeho pobytu na ledě vyrovnaná.

David Šťastný, BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav má výsledky jako na houpačce, hru však kontroluje jako málokterý tým (zatím ve všech zápasech měla střeleckou převahu). Útočník David Šťastný se na dvou výhrách Mladé Boleslavi podílel čtyřmi góly ve stejném počtu zápasů, kdy režíroval především výhru nad Spartou. Gólům jde Šťastný naproti – má čtvrtý nejvyšší počet střeleckých pokusů v extralize a dostává se i do šancí. S ním na ledě pak Mladá Boleslav vstřelila čtyři branky a ještě neinkasovala.

Filip Hronek, Mountfield HK

Filip Hronek prozatím ukazuje své vynikající schopnosti. Momentálně je asi nejlepším českým ofenzivním obráncem. Po čtyřech utkáních má na kontě čtyři kanadské body a má velkou zásluhu na prvním místě Hradce Králové. Jak fanoušci NHL vědí, Hronek rád střílí, a potvrzuje to i v extralize, když má na kontě už 22 střeleckých pokusů. K tomu přidává i tvůrcovské schopnosti a spoluhráčům střeleckou pozici připravil ve dvanácti případech. Byl také hned u sedmi vstřelených gólů při hře 5 na 5 a pouze dvou inkasovaných.

Radek Smoleňák, Mountfield HK

Kromě Filipa Hronka má velký podíl na prvním místě i kapitán Radek Smoleňák. Ten si připsal po dvou gólech i asistencích a podobně jako Hronek je jeho gólová bilance při rovnovážném počtu hráčů +5, když ještě nebyl u inkasované branky. Smoleňák si pak připsal hned osmnáct střeleckých pokusů, dvanáctkrát připravil střelu spoluhráčům a celkově vypracoval čtrnáct šancí.

Ladislav Šmíd, Bílí Tygři Liberec

Ladislav Šmíd opět ukazuje, že patří mezi nejlepší obránce ligy. Po třech zápasech je společně s Radimem Zohornou a Martinem Růžičkou s pěti body nejproduktivnějším hráčem soutěže. Šmíd je především vynikajícím distributorem puku – nikdo nemá víc přihrávek na střelu než právě on (18). Do střely se moc nehrne, na kontě má prozatím pouze šest pokusů. S ním na ledě Liberec při hře 5 proti 5 vstřelil zatím pouze tři branky a dvakrát inkasoval, jeho hlavní předností je však přesilová hra, která Bílým Tygrům vychází prozatím výborně, když vstřelili už pět gólů ze čtrnácti příležitostí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz