Hokej v číslech: Jágr před Gretzkym nebo nový král bodování

Marko Daňo | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Neděle nabídla poslední extraligové kolo před reprezentační pauzou. Do hry šly všechny týmy, takže se toho dělo opravdu hodně. Pojďte se podívat, co z říše čísel zaujalo nás!

1099. Ač je toho plný hokejový svět, opravdu to nejde nezmínit. Jaromír Jágr opět dokázal, že je opravdu legendou mezi legendami. Proti Třinci zapsal gól číslo 1099 v kariéře, čímž překonal Wayna Gretzkyho. Klobouk dolů!

Daňo lídrem! Kromě Jágra byl v duelu Třince a Kladna vidět Marko Daňo: slovenský útočník ve službách Ocelářů zazářil čtyřmi body. Díky dvěma brankám a dvěma asistencím se vyšvihnul na první místo ligového bodování, se 24 brankami vládne i mezi střelci.

Anomálie Motoru. Není tajemstvím, že na vhazování chodí specialisté. Nezřídka se však stane, že jde na buly i hráč, kterému to moc nesvědčí. To se děje například v momentě, kdy je první volba na vhazování vyloučena z tohoto aktu. České Budějovice však nic takového nemusely řešit. Zatímco všechny týmy poslaly v nedělním kole na vhazování minimálně čtyři různé hráče, v Olomouci se v kruhu pro vhazování postavili pouze tři zástupci Motoru (Toman, Pech a Hanzl).

A zase oni! 30.12.2022 nastartovaly Pardubice motory takovým způsobem, že je nemůže nikdo dostat. Z patnácti utkání, které od té doby Dynamo odehrálo, jich třináct vyhrálo. Jednoduchá matematika říká, že přišly dvě prohry. Světe div se, oba skalpy si zapsala Sparta!

Série přerušila sérii. Ač šly v neděli reflektory spíše do Prahy a Třince, jeden ze šlágrů se hrál i v Hradci Králové. Setkaly se totiž týmy, které hrají ve velké formě. Domácí Mountfield před nedělním utkáním vyhrál čtyři zápasy za sebou, hostující Kometa také. Vyrovnané klání na svou stranu překlopil díky jediné brance Hradec. Ten má nyní nejlepší formu v lize (5 zápasů, 5 výher).

18letý hrdina. Vítkovice nutně potřebovaly zabrat. A povedlo se! Jestli si však myslíte, že otočku proti Mladé Boleslavi dokonal někdo ze zkušených, jste na omylu. První extraligový gól totiž zapsal Matěj Prčík, jemuž je stále jen 18 let! Jedno minus? Jednou ho možná bude mrzet, že neslavil trochu emotivněji.

Nulová disciplína, nula bodů. Vše vypadalo dobře. Plzeň doma vedla nad Libercem 2:0 a pomalu začínala počítat se třemi body. Tato vidina se však rychle rozplynula. Nulová disciplína pramenila v tři přesilovkové branky Bílých Tygrů, kteří ještě čtvrtým zářezem Indiány úplně dodělali. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz