Hokej v číslech: Jak dopadly sezonní predikce? PSG Berani Zlín

Foto: beranizlin.cz

Díky našemu modelu Game Score jsme vám před sezonou nabídli predikce všech týmů. V jejím průběhu pak predikce jednotlivých zápasů a následně i sérií play off. Jak tyto predikce modelu dopadly, si postupně rozebereme u každého týmu zvlášť.

Fanshop národního týmu

Sezona pro fanoušky zlínských Beranů nedopadla vůbec dobře, když pro ně ročník skončil sestupem. Zlín v 56 zápasech nasbíral pouze 44 bodů a na příčky zaručující jistou záchranu ztratil propastných 26 bodů, na čtrnácté Kladno mu pak chybělo bodů osmnáct.

Předsezonní predikce začínaly právě Zlínem, kterého náš model pasoval na poslední místo a z tábora Beranů logicky nešly na tuto predikci pozitivní reakce. Ta se ovšem vyplnila, a tak i review jednotlivých predikcí začínáme právě posledním Zlínem.

Předsezonní predikce

Před sezonou náš model Zlínu předpovídal v průměru 68 bodů, nejčastěji se pak projekce pohybovaly v rozmezí 60 až 75 bodů. Jak již ovšem bylo řečeno, Zlín si připsal pouze 44 bodů za devět výher, šest vítězství v nastavení a pět proher v prodloužení či nájezdech.

Zlín tedy skončil hluboko pod svým nejčastějším výsledkem, až na samém okraji bodové projekce, kdy méně než 50 bodů měl Zlín pouze v šesti procentech simulací.

Tím, že byl Zlín před sezonou hodnocen jako nejhorší tým, logicky mu byla přiřazena i největší pravděpodobnost sestupu. Ta byla konkrétně 33 %, a bohužel pro Berany se i naplnila. V součtu s možnou baráží čekaly Zlín záchranářské boje dokonce z 54 %. Boj o udržení byl tedy pravděpodobnější než jistá účast v Tipsport extralize i pro příští sezonu.

Zlín na nejlepší ztrácel nejen bodově, ale především herně. Při hře 5 na 5 si soupeři vytvořili v přepočtu na 60 minut o devatenáct střeleckých pokusů více, z prostoru slotu to pak bylo o deset pokusů více ve prospěch soupeřů za stejný čas.

To vše vyústilo v šance soupeřů na 3,1 očekávaného gólu, zatímco Berani měli příležitosti pouze na 1,8 očekávaného gólu. Beranům nepomohly ani speciální týmy: měli nejhorší přesilové hry a v oslabení inkasovali čtvrtý největší počet gólů.

Výkony hráčů

Před sezonou měl největší hodnotu v modelu Game Score Antonín Honejsek. Ten výrazně zaostal za svou hodnotou 3,5 výhry a během sezony se dostal pouze na 1,25. I tak byl s Danielem Gazdou nejlepším hráčem Beranů. Zároveň šlo o dva nejproduktivnější hráče Zlína.

Antonín Honejsek si připsal šest gólů a patnácz asistencí, Daniel Gazda pak byl s jedenácti góly druhým nejlepším střelcem a přidal k tomu ještě deset gólových přihrávek. Gazda navíc, na rozdíl od Honejska, svoji předsezonní hodnotu předčil, když byl podle Game Score vůbec nejlepším hráčem Beranů s 1,31 výhrou.

Kromě této dvojice měl Zlín už pouze pět hráčů, kteří přinesli v sezoně pozitivní hodnotu. I v tomto směru šlo o nejhorší tým Tipsport extraligy. Za očekáváním zůstali především Zdeněk Okál, Pavel Kubiš nebo Bedřich Köhler, od kterých model očekával před startem sezony také pozitivní výsledky. Všichni ovšem skončili v záporných číslech.

Závěr

Největší adept na sestup v modelu Game Score tedy nakonec opravdu sestoupil. Bohužel pro Berany byly jejich výkony v sezoně 2021/2022 daleko vzdálené alespoň souboji o baráž.

Pro Zlín je však jasným cílem pokus o návrat mezi elitních čtrnáct týmů hned v příštím ročníku, když udržel ve svém týmu víceméně všechny opory. A to včetně objevu sezony v Danielu Gazdovi, který i v posledním týmu soutěže dokázal podávat velice kvalitní výkony.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz