Hokej v číslech: Jak vypadal Vykoukalův comeback podle statistik?

Foto: lhkjestrabi.cz

Tohle se nevidí moc často. Pokud se to tedy nestalo úplně poprvé v české hokejové historii... Jiří Vykoukal naskočil do zápasu profesionální soutěže po dlouhých osmi letech! A to dva týdny před 49. narozeninami!

partneři českého hokeje

A rozhodně nešlo o symbolický start, Vykoukal na ledě strávil 17 minut a 43 vteřin. Z prostějovských obránců měli vyšší ice time pouze Jakub Husa a Jaroslav Mrázek.

Vykoukalovo vytížení navíc rostlo každou třetinou. Tu první dokončil s časem 4:41, další s hodnotou 5:22 a v poslední části už měl ice time 7:40.

Postupně zjistil, že když je na ledě, Prostějov rozhodně nehoří. Zjistil, že na to pořád má a nemusí se bát ostudy. 

Vykoukal, který byl ještě na začátku sezony hlavním trenérem Jestřábů (teď je jejich sportovním manažerem), poctivě střídal. Neprodlužoval si zbytečně svoje šichty, aby se nezavařil – ve druhé třetině trvalo jeho střídání průměrně jen 32 vteřin. 

Zato hrál ve velmi slušném tempu: Vykoukal ukázal, že po konci kariéry rozhodně nelení. Fyzicky je skvěle připravený, což napověděly už kondiční testy před začátkem sezony, které absolvoval se svými svěřenci. Patřil v nich k nejlepším.

Vykoukal proti Jihlavě nejprve nastupoval pouze při hře v rovnovážném počtu. Když se ale zápas začal vyvíjet lépe pro Duklu, začal chodit i na oslabení (celkem v zápase 2:50) a do přesilovek (3:00).

Vykoukal měl celkem dvě střely na branku, trefil dokonce tyčku. Ve statistice +/- skončil na -1. Celkově byl u dvou obdržených branek (a u žádné vstřelené).

Zblokoval jednu střelu a jednou šel na trestnou na dvě minuty za faul kolenem. V následné přesilovce potom Dukla odskočila na 3:1 a vedení už nepustila.

Prostějov tak sobotní prohrou reálně přišel o poslední naděje na účast v play off. Jestřábi jsou až dvanáctí, s momentálně devítibodovou propastí na desátou Třebíč. Do konce sezony už přitom Prostějovu chybí jen pět utkání.

Nastoupí v nich opět Vykoukal? Rozhodně by si neutrhl ostudu...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz